Naši stipendisté| Zuzana Nevyjelová

Zuzana Nevyjelová

* 2001
STŘEDNÍ ŠKOLA:

Gymnázium a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Zlín

VYSOKÁ ŠKOLA/UNIVERZITA:

University of Cambridge, UK

OBOR:

Archeology

EMAIL:

zuzka.nev@seznam.cz

Nejoblíbenější předměty

dějepis, francouzský jazyk, anglický jazyk, biologie, chemie

Cíle

Nejprve úspěšně dokončit studia a poté se podílet na vykopávkách v Egyptě a přispět k poznání tehdejšího světa. Dále bych se rozhodně chtěla naučit minimálně jeden nový jazyk.

Zájmy

kreslení, jazyky, historie, cestování

Představení studenta

Pocházím ze Zlína a už jako malou mě fascinovala starověká a středověká historie. I když první zmínky o Zlíně pocházejí již ze 14. století, té starší historie, která mě zajímá, tady tolik není. O to víc jsem si užívala cestování a výlety do historických měst a archeologických nalezišť v České republice i v zahraničí.

Dlouhou dobu jsem toužila stát se učitelkou, protože ráda pracuji s dětmi a přišlo mi to jako nejjednodušší, a tedy logické rozhodnutí. To se postupně změnilo, když jsem začala pomáhat v kurzech angličtiny pro děti a uvědomila si, že to není zaměstnání pro mě. Začala jsem se tedy soustředit na svou zálibu v historii a nikoho nepřekvapí, že jsem se ji rozhodla studovat na vysoké škole. Co už některé překvapit může, je, že jako obor jsem si nevybrala historii, ale archeologii a taky, že jsem se rozhodla studovat ve Velké Británii na University of Cambridge.

Archeologii jsem si vybrala, protože je to ideální prolnutí vědecké práce s prací v terénu. University of Cambridge je v tomto oboru nejlépe hodnocená univerzita ve Velké Británii a já doufám, že zde získané vzdělání dále uplatním a přispěji k lepšímu poznání historie lidstva

Zuzana Nevyjelová
Zpět na hlavní stránku

Probíhá ověření zadaných údajů. Nezavírejte, prosím okno prohlížeče a vyčkejte na dokončení.