Naši stipendisté| Vojtěch Loskot

Vojtěch Loskot

* 2002
STŘEDNÍ ŠKOLA:

Gymnázium PORG Ostrava

VYSOKÁ ŠKOLA/UNIVERZITA:

University of Dundee, UK

AKTUÁLNÍ EMAIL:

loskotaklp@gmail.com

Nejoblíbenější předměty

fyzika, matematika, IT

Cíle

Momentálně se zaměřuji na co nejlepší využití studia na univerzitě – chci nejen dostudovat s co nejlepšími známkami, ale také se toho maximum naučit a rozvinout své dovednosti. Tyto dovednosti bych pak chtěl využít a (snad ještě během studia) pracovat na zajímavých projektech, které zlepší/usnadní život spoustě lidí.

Zájmy

programování, (elektrická) kytara, tanec, cyklistika, filozofie

Představení studenta

Pocházím z malé vesnice nedaleko Ostravy, kam jsem v páté třídě nastoupil na PORG Ostrava, kde jsem v roce 2020 i odmaturoval. Na Porgu jsem měl nejen možnost naučit se anglicky a absolvovat mezinárodní maturitu IB, měl jsem také spoustu příležitostí najít si co mě baví a čemu bych se chtěl věnovat. Pro mě to byly počítače a programování.

Programování pro mě znamená možnost, jak zaměřit svoji kreativitu a logické myšlení a vytvořit něco užitečného, co může dokonce pomoci lidem. První takový projekt jsem vytvořil už na střední škole, kde jsme se spolužáky postavili Trippi, které dnes používá cca 2500 zaměstnanců firmy TietoEVRY. Rok na to jsem byl u vzniku Chytré židle, se kterou jsme se zapojili do startup akcelerátoru Chytrá myšlenka MSK, který jsme i vyhráli. Baví mě být součástí projektů, které možná jednou změní svět.

Ve volném čase se nejvíce věnuji hudbě. Ať už pasivně, nebo hraním na elektrickou kytaru s kamarády v kapele, nebo tančením latinskoamerických tanců. Od mala jsem hrál na klavír a později jsem k němu přidal i kytaru, která mě díky kapele baví čím dál více.

Vojtěch Loskot

Všechny články

Zpět na hlavní stránku

Probíhá ověření zadaných údajů. Nezavírejte, prosím okno prohlížeče a vyčkejte na dokončení.