Tomáš Tatran

* 2000

Střední škola: 

Gymnázium Frýdlant nad Ostravicí, absolvováno 2019

Vysoká škola/Univerzita:

University of Birmingham, UK, obor Matematika, od roku 2019

e-mail:

tomas.tatran@mensa.cz

Nejoblíbenější předměty

Matematika, Fyzika

Cíle

Mým nynějším cílem je samozřejmě úspěšně dostudovat, při škole už bych chtěl také získávat zkušenosti z praxe. Do budoucna se asi vidím jako zakladatel startupu, ale uvidíme, co mi život nabídne, takže pomyslné dveře nechávám otevřené. Chtěl bych také rozvíjet své zájmy, protože nejen prací je člověk živ. K tomu budu mít na univerzitě skvělé možnosti díky studentským klubům, takže teď už zbývá jen všechno skloubit časově dohromady.

Zájmy

Mou dlouholetou vášní jsou šachy, ale nepohrdnu ani věcí tak moderní jako jsou třeba elektronické sporty. Rekreačně rád provozuji i klasické sporty, hlavně ty míčové. Ze školy a z různých projektů se na mě přeneslo nadšení z matematiky, fyziky či třeba mezinárodní politiky. Rád také zkouším nové věci, proto nepřekvapí ani moje záliba v cestování, vaření či hudbě.

Představení studenta

Narodil jsem se ve Frýdku-Místku, což je menší město kousek od Ostravy. Žiji zde celý život a možná i proto jsem se rozhodl že potřebuji nějakou výzvu či radikální změnu, načež jsem se dozvěděl o možnosti studia v zahraničí. V ten moment jsem měl jasno a věděl jsem kam budou směřovat mé budoucí kroky.

Matematika pro mě byla vždy předmětem číslo jedna nejen díky hodinám ve škole, ale také kvůli nespočtu kreativních soutěží a projektů, kterých jsem se mohl účastnit. Ty mi vždy ukázaly, že matematika je více než jen hromada čísel a písmen.

Tomáš Tatran
Zpět na hlavní stránku

Probíhá ověření zadaných údajů. Nezavírejte, prosím okno prohlížeče a vyčkejte na dokončení.