Tomáš Kusák

* 2001
STŘEDNÍ ŠKOLA:

1st International School of Ostrava (absolvováno 2021)

VYSOKÁ ŠKOLA/UNIVERZITA:

The Hong Kong University of Science and Technology, HKG

AKTUÁLNÍ EMAIL:

tomas.kusaku@gmail.com

Nejoblíbenější předměty

matematika, fyzika, psychologie, historie

Cíle

Mými primárními cíli jsou úspěšné zakončení studia v Hongkongu, kde bych se pokusil zdokonalit v kantonštině a mandarínštině, a poté navázání na magisterské a případně doktorské studium. Během svých studií bych rád načerpal četné zkušenosti z vědeckého světa na tamějších stážích

Zájmy

čtení filozofické literatury, plavání, běh, herectví, recitace uměleckých textů

Představení studenta

Devět let jsem navštěvoval základní školu s velice omezenými možnostmi, co se učení cizích jazyků týče. Avšak již od malička jsem chtěl vycestovat mimo Českou republika a studovat na zahraniční univerzitě. Rozhodl jsem se tedy, na základě konzultace s mými staršími sestrami, které výborně ovládají alespoň dva cizí jazyky, nastoupit na mezinárodní gymnázium v Ostravě, kde výuka všech předmětů probíhala v angličtině. Středoškolské studium jsem zakončil českou maturitou a také mezinárodní maturitou IB, která mi umožnila přijetí na hongkongskou univerzitu.

Vždy mne lákaly přírodní vědy, ale při čtení Hawkinga a Greena jsem byl zcela okouzlen fyzikou, a měl jsem tedy jasno, že se budu snažit v průběhu svého života pochopit náš svět z fyzikálního hlediska. Chci toto vědecké chápání propojovat s filozofickým smýšlením a zkoumat tak tyto zdánlivě odlišné světy při mým studiích v jihovýchodní Asii. 

Tomáš Kusák
Zpět na hlavní stránku

Probíhá ověření zadaných údajů. Nezavírejte, prosím okno prohlížeče a vyčkejte na dokončení.