Naši stipendisté| Samanta Rožánková

Samanta Rožánková

* 1998

Střední školy:

Gymnázium Thomase Manna (2010 - 2012)

The English College in Prague (2012 - 2018)

Vysoká škola:

University College London, tříletý obor Medicinal Chemistry, zahájeno v roce 2018, předpokládané dokončení v roce 2021 titulem BSc

E-mail:

samanta.rozankova@seznam.cz

Nejoblíbenější předměty

chemie, biologie, německý jazyk

Cíle

Mým hlavním cílem je odnést si ze studia co nejvíce akademických i životních znalostí a zkušeností a užít si studium jako takové. Těším se, že poznám vybraný obor co nejvíce do hloubky, abych se pak mohla rozhodnout pro některou ze specializací, které bych se mohla věnovat v navazujícím studiu a pak i v profesním životě. Budu se snažit mít co nejlepší studijní výsledky a ráda bych se zapojila do studentského života na univerzitě. Samozřejmě se těším, že poznám Londýn i jiné části Velké Británie, tamní kulturu a navážu nová přátelství.

Zájmy

Od svých šesti let se věnuji synchronizovanému krasobruslení, což mi dosud zabralo většinu volného času. Ráda trávím volný čas sportem, ať už na ledě nebo mimo něj, třeba na lyžích nebo v bazénu. Ráda cestuji, poznávám nová místa, kulturu i zvyky. Kromě angličtiny se domluvím i německy a trochu španělsky. Baví mě se podílet na organizaci různých sportovních či kulturních akcí. Příjemně se odreaguji i u dobrého filmu či seriálu.

Představení studenta

Nikdo z mé rodiny ve vědeckých oborech nepracuje, a tak jsem jako dítě neměla k vědě nijak blízko. Myslela jsem si, že to není nic pro mě. Až když jsem získala ve vyučování přístup k praktickým ukázkám, začala jsem si hodiny biologie a chemie užívat. Teprve když jsem měla šanci sama dělat pokusy,  mohla zkoumat a analyzovat výsledky, zdůvodňovat si různé procesy,  až tehdy jsem poznala, co věda nabízí a rozhodla se tento obor studovat.

Za velice působivou považuji kombinaci biologie a chemie. To, jak oba obory spolupracují a pomáhají nám porozumět i těm nejmenším částečkám živých organismů,  jak pomáhají v lékařských oborech uzdravovat a bojovat proti nákazám, a tím tak zlepšovat kvalitu života. V budoucnosti bych se ráda věnovala právě oborům spojeným se zdravotnictvím. Proto jsem si vybrala studijní obor Medicinální chemie na UCL.

Moc jsem si přála studovala v zahraničí, protože cítím, že mi to otevře dveře, za kterými se skrývá řada příležitostí. Možnost osobního růstu, setkávání se s podobně nadšenými lidmi z celého světa a v neposlední řadě se osamostatnit. Moc se těším na to, jak budu moci kombinovat vědu s cizími jazyky a s tím vším, co mě naučil sport a používat vše ve své budoucí kariéře. Myslím si totiž, že když člověk dělá to, co ho baví, tak má šanci uspět.

Samanta Rožánková
Zpět na hlavní stránku

Probíhá ověření zadaných údajů. Nezavírejte, prosím okno prohlížeče a vyčkejte na dokončení.