Robert Balog

* 2001
STŘEDNÍ ŠKOLA:

Střední odborná škola Olomouc, právo a veřejná správa

VYSOKÁ ŠKOLA/UNIVERZITA:

University Of New York in Prague

AKTUÁLNÍ EMAIL:

ll.robin.balog@seznam.cz

 

Nejoblíbenější předměty

Angličtina, literatura, psychologie, právo

Cíle

Především bych chtěl docílit dobrých studijních výsledků. Najít si během studia práci, která by mě bavila a byla alespoň z části blízká mému oboru na VŠ. Také bych se chtěl po dobu studia realizovat jako umělec, a tak konečně propagovat své umění v širší míře. Dále si kladu za cíl pomoct inkluzi romské menšiny u nás v Česku.

Zájmy

Umění v mém životě hraje naprosto esenciální roli, když mám volnou chvilku, tak kreslím, nebo zpívám. Nepohrdnu knihou ani zajímavým článkem. Dále velice rád cestuji, jelikož můžu poznat nové lidi, kultury a obdivovat krásy přírody.

Představení studenta

Pocházím z Pěnčína, kde jsem tři roky navštěvoval tamější základní školu. Poté jsem začal navštěvovat ZŠ v Přemyslovicích, kde jsem se poprvé setkal s diskriminací face to face, moji spolužáci mě ve třídě nechtěli, jelikož měli špatné zkušenosti s ostatními Romy, což neustále vedlo ke rvačkám, urážkám a dalo by se říct, že v té době jsem dosáhl nejhlubšího dna mého života. Můj prospěch spadl rapidně dolů a trvalo celé dva roky opět zajet do starých kolejí. Tato zkušenost mě přinutila se více zajímat o problematiku romské menšiny a dívat se na svět trochu jinak. Jsem aktivista.

Psychologem jsem se rozhodl být v 15 letech, do té doby jsem psychology částečně pohrdal, jelikož mi přišlo, že se jedná pouze o lidi, kteří se povznášejí svými znalostmi nad emocionálními strastmi ostatních lidí. Pak jsem si ale uvědomil, že soudím sám sebe, jelikož jsem vždycky byl tak trochu psycholog, ať už pro svou matku, která se mnou vždycky řešila problémy v naší domácnosti, nebo její osobní problémy, málokdy jsem ji dokázal poradit, proto jsem ji nechal, ať si poradí sama pomocí svého vlastního monologu. Což je jedna ze základních psychologických technik.

Robert Balog

Všechny články

Zpět na hlavní stránku

Probíhá ověření zadaných údajů. Nezavírejte, prosím okno prohlížeče a vyčkejte na dokončení.