Petr Maňas

* 1998

Střední škola

osmileté gymnázium Open Gate, absolvováno roku 2016

Vysoká škola

The University of Edinburgh, UK, pětiletý obor Software Engineering, od roku 2016

E-mail

mail@petrmanas.name

Nejoblíbenější předměty

matematika, fyzika, angličtina

Cíle

Získat během studia na The University of Edinburgh vzdělání, které mě posune jak v kariérním tak osobním životě dál.

Zájmy

hra na klavír, programování, karetní magie

Představení studenta

Pocházím z Bojkovic, malého městečka na kraji Zlínského kraje. Byl to pro mě tedy logicky docela šok, když jsme se s rodinou přestěhovali před mým středoškolským studiem do hlavního města České republiky, do Prahy. Jak jsem ale velmi rychle zjistil, právě toto rozhodnutí mi otevřelo dveře do úplně jiného světa a hned za prahem leželo osmileté gymnázium Open Gate.

První část svého základního vzdělání jsem absolvoval doma formou domácího vzdělávání a učila mě maminka. Na Open Gate jsem nastoupil v sekundě a zbylých sedm let jsem tam žil, vzdělával se a poznával nové lidi. Pobyt na této škole mi dal mnohé, ale především možnost pokračovat ve studiu v zahraničí.

Tam jsem získal nabídku od The University of Edinburgh, která byla dlouho mou favoritkou a na které má cesta pokračuje. Studuji zde obor Software Engineering, což je variace informatiky, který mě už od mala zajímá a který plánuji i nadále následovat. Proto jsem velmi vděčný Nadaci The Kellner Family Foundation nejen za otevření dveří na Open Gate, ale i za následný průvod chodbou za vysokoškolským vzděláním.

 

Petr Maňas
Zpět na hlavní stránku