Ondrej Gonzor

* 2002
STŘEDNÍ ŠKOLA:

Gymnázium J. S. Machara, Brandýs nad Labem – Stará Boleslav

VYSOKÁ ŠKOLA/UNIVERZITA:

University of Pennsylvania, USA

AKTUÁLNÍ EMAIL:

ondrej@seas.upenn.edu

Nejoblíbenější předměty

čeština, hudební výchova, obědová pauza, seminář ICT

Cíle

• Zachovat si zdraví • Vytvořit si síť šikovných přátel z celého světa. • Testovat získané znalosti v praxi vytvářením podnikatelských projektů a na stážích • Navštívit zbývající Ivy League univerzity • Dělat věci, které: Mě baví; Mě nutí posouvat mé hranice; Přinášejí hodnotu klientům; Dávají ekonomicky smysl

Zájmy

programování, ekonomie, pěstování rajčat a chilli, thai-box, hlavolamy, letectví, kryptoměny, pečení, F1, španělština

Představení studenta

Od mala mě bavily různé hlavolamy a hádanky. Když jsem v jedenácti objevil programování, věděl jsem, že je to obor, kterému se chci věnovat. Na programování mě baví, že přináší (stejně jako hlavolamy) nové výzvy a zároveň je to způsob, jak převést své nápady v realitu. Rok jsem se učil základy a vůbec nechápal, co dělám, pak najedou všechno začalo dávat smysl. Ve dvanácti jsme s bratrancem vydali první iOS aplikaci, začal jsem se účastnit korespondečních seminářů od matfyzu a jezdit na jejich soustředění, k tomu jsem se účastnil všemožných hackathonů - s naší aplikací Typo jsme se stali vítězi StartUp Weekend Education 2017.

Poměrně rychle jsem došel k závěru, že učit se z internetu a metodou pokus omyl je sice fajn, ale rychlejší bude získat si vedení, a tak jsem ve čtrnácti získal svou první práci jako vývojář iOS aplikací, ve firmě se mnou měli svatou trpělivost a dali mi základy, které využívám dodnes.

Ve stejném roce jsem vyvinul první verzi iOS aplikace NNTB, která se následně přerodila ve startup FaceUp, který dnes bojuje proti šikaně ve firmách a školách po celém světě.

Jelikož jsem hltal knihy o ekonomii a podnikání, měl jsem pocit, že je třeba aplikovat teoretické zkušenosti v praxi a vyzkoušet si i něco jiného, než jen programování. Společně s Tomem Vrbovským a Honzou Kaiferem, jsme vytvořili aplikaci pochopim.to. Náš cíl byl dávat konstruktivní zpětnou vazbu učitelům od jejich studentů. S aplikací jsme se dostali do několika akcelerátorů, vyhráli republikové finále Soutěž a podnikej a odletěli na dva týdny do Chicaga, kde se zrodila má myšlenka studovat na americké univerzitě. Náš projekt bohužel nezískal trakci, jakou bychom chtěli, a tak jsme se s bolavým srdcem rozhodli ho po třech letech nechat fungovat na volnoběh.

Poslední rok jsem strávil vývojem produktů pro cizí projekty (například relaxační aplikaci Calmind), testováním nových technologií a sbíráním inspirace na nový projekt.

Do budoucna bych byl rád součástí malé, dynamické firmy / start-upu. Vyhovuje mi totiž rychlost iterací produktů a různorodost činností.

A jelikož věřím, že je třeba vyvážit mentální zátěž i tou fyzickou, tak cvičím. Před covidem jsem dělal thai-box, teď cvičím 5-6x do týdne doma s Pamelou Reif (nenechte se zmást, její 45minutový sweat plan je fakt záživný). Jako relaxace pro mě funguje meditace, pěstování rostlin (mám třeba i mango, nebo vlastní odrůdu chilli), nebo pečení.

Ondrej Gonzor

Všechny články

Zpět na hlavní stránku

Probíhá ověření zadaných údajů. Nezavírejte, prosím okno prohlížeče a vyčkejte na dokončení.