Naši stipendisté| Nikola Marková| Povinnosti za mnou, prázdniny přede mnou
23. června 2014 Nikola Marková

Povinnosti za mnou, prázdniny přede mnou

Je to neuvěřitelné, jak rychle ten čas letí. Přijde mi, jakoby to bylo včera, co jsem opustila můj domov a vydala se do světa.

Čtvrtinu celého kurzu mám už za sebou, ovšem tento rok by se měl zdát v porovnání s následujícími roky na univerzitě odpočinkový, i když vůbec nebyl. Evidentně bude vše mnohem složitější a náročnější. Jak jsem nedávno zjistila, Glasgow univerzita je v oboru psychologie na první příčce mezi skotskými univerzitami a čtvrtá v britském měřítku, což vypovídá o její kvalitě i náročnosti.

Psychologie pro mě byla vždy zajímavá, ale až poté, co jsem ji začala studovat na univerzitě, se nové znalosti pokouším uplatňovat i v reálném životě v situacích, do kterých se dostávám. Fascinuje mě, když mi životní zkušenost nějakým způsobem osvětlí informace, které jsem se dozvěděla v průběhu studia. Přesto, že někteří moji vrstevníci v tomto věku ještě zvažují, zda jejich obor je to, co opravdu v životě chtějí dělat, já jsem pevně přesvědčená, že jsem se rozhodla správně a práce v oblasti psychologie mě bude naplňovat. Těším se na to, až budu prozkoumávat lidské osudy, problémy, charaktery a chování. Chci měnit lidské životy, i když třeba jen o „chloupek“.

Vím, že už jsem v jednom z mých příspěvků děkovala nadaci za podporu, ale vděku není nikdy dost. Poděkování je v této době pro mě jedna z mála věcí, kterými mohu vyjádřit radost a vděk, a proto chci i teď poděkovat, že se s jejich podporou mohu vzdělávat. Málo komu z mých poměrů se dostane příležitosti studovat na univerzitě v České republice, natož v zahraničí, a proto si natolik cením práce nadace The Kellner Family Foundation.

I přesto, že v průběhu univerzitního roku mi dělá radost rychlé plynutí času, o prázdninách naivně doufám, že se čas zpomalí a já si budu moct naplno užít svých blízkých a zážitků s nimi. Avšak až budu hotová s mým čtyřletým kurzem, nejspíš už nikdy nebudu mít tak dlouhé prázdniny jako doposud, a proto si toto léto budu užívat plnými doušky. Ani přes prázdniny ovšem nechci zakrnět, a proto mě čeká zdokonalování ve španělském jazyce a obohacování vědomostí z psychologie. Na závěr vám všem tedy přeji příjemné trávení letních dnů.
 

Všechny blogy

Zpět na hlavní stránku