Naši stipendisté| Nikola Jaškeová| Taneční lekce za odměnu
13. března 2014 Nikola Jaškeová

Taneční lekce za odměnu

Nedávno (před měsícem) začal nový semestr a já mám pocit, že s rostoucími stupni na venkovním teploměru rostou i nároky učitelů na studenty. Chtějí, abychom jsme se řádně věnovali samostudiu a domácím pracím, jelikož nás v brzké době čeká několik testů.

Díky bohu, že v naší třídě je tak skvělý kolektiv. Nepanuje zde žádná rivalita a všichni si rádi kdykoliv navzájem podáme pomocnou ruku. Všichni máme stejný cíl a jsme si toho plně vědomi, proto spolupracujeme.

Pokud si ve volném čase chceme popovídat s přáteli, podělit se o poznámky z přednášek, cvičení nebo si jen odpočinout, scházíme se v prostorné jídelně s opravdovým klavírem. Zde jsem v tomto semestru strávila spoustu času. Nachází se uvnitř školního komplexu. Najdete zde také školní restauraci (která je dostupná veřejnosti), cvičné bary, kavárnu, salonek, studovnu i knihovnu, běžeckou dráhu. Vítejte v multikulturní škole, ve které studují studenti z 15-ti různých zemí.

Škola také pořádá různé akce. Od ochutnávky jídel a alkoholických nápojů, volejbalových turnajů, vysokoškolských párty, různých vysokoškolských projektů (např. projekt zabývající se řízením cestovního ruchu v ČR), až po zájezdy do ciziny, stejně tak jako praxi či studium v zahraničí. Zde lze také absolvovat barmanský kurz nebo se dozvědět něco nového o golfu ve školním neformálním „Sdružení přátel golfu na VŠH“, které spolupracuje s Golf and Country Club Hodkovičky. Na škole je tedy spoustu příležitostí pro studenty, nenabízí však taneční lekce. Musela jsem tedy zapátrat sama, na vlastní pěst.

Znáte dokument tajemství? Říká se tam, že to, na co myslíte nejvíce, svými myšlenkami přitahujete. Ať už se jedná o lidi nebo akce. Mohou být stejně tak negativní jako pozitivní. Pro mě to mělo pozitivní význam, měla jsem štěstí. Prostřednictvím sociální sítě jsem narazila na právě probíhající akci, která umožňuje veřejnosti navštěvovat taneční lekce zdarma (free open classes). Tréninky probíhají každý pátek ve Střední průmyslové škole Josefa Gočára. Navzdory tomu, že lekce trvá hodinu, se člověk stihne pořádně zapotit.

Minulý týden jsem trénink absolvovala poprvé. Netancovala jsem celé dva dlouhé roky a bylo to opravdu znát. První neúspěch mě však neodradil a příště jdu znovu. Rozhodně neexistuje lepší uvolnění těla i mysli než je tanec. Už se moc těším.

V prvé řadě však musím zapracovat na potřebných věcech do školy. Vážně bych velice ráda dostudovala bez jakýchkoliv větších obtíží, a jsem si naprosto vědoma toho, že je pro to potřeba něco obětovat. V mém případě je to volný čas, jelikož mě čeká náročný týden. Tanec se tedy stává i mojí motivací, jelikož páteční trénink považuji jako svoji odměnu. Work hard, play hard !
 

Zpět na hlavní stránku