Naši stipendisté| Maxim Oweyssi| První semestr ve fotografiích
30. listopadu 2020 Maxim Oweyssi

První semestr ve fotografiích

Myslím, že nejcennější co si z těchto pár měsíců odnáším je změna přístupu ke studiu. V předchozích letech mi univerzitní stres diktoval náladu dne, letos jsem se ale místo podléhání množství učení rozhodl soustředit na to, jak ho zvládat a organizovat. Když mám práci naplánovanou, svět okolo přestane být pod mrakem nestíhání přednášek z kvantové mechaniky a úkolů z Lagrangeovy metody. Můžu se najednou pozastavit, rozhlédnout se a dát si v klidu kávu. V takových chvílích si o to víc cením faktu, jak krásné město Edinburgh je. Pár takových momentů jsem se pokusil zachytit ve fotografiích.

Vulkanický kopec uprostřed města. “Artušovo Sedlo” je jednou z ikon města. Je známý třeba z filmu Trainspotting 2. Je to mé oblíbené místo na pročištění hlavy od učení.

S příchodem koronaviru se přeměnilo mnoho učeben na studijní prostory. Není proto náhoda, že nejradši studuji v 11. patře.

Podzim je tu velice barevný. Když se ale na město snese mlha není si vidět ani na špičku nosu a světla z vysokých budov business čtvrti Quartermile připomínají vesmírné lodě.