Matěj Berka

* 1999
STŘEDNÍ ŠKOLA:

Střední zdravotnická škola Ruská, Praha

VYSOKÁ ŠKOLA/UNIVERZITA:

Fontys - Academy of Circus and Performance Art, Tilburg, NL

AKTUÁLNÍ EMAIL:

berka858@icloud.com

Nejoblíbenější předměty

cirkusová disciplína (Straps), akrobacie, trampolína, tanec

Cíle

Po dokončení mého studia na univerzitě ACAPA, bych rád reprezentoval českou republiku ve světě jako závěsný akrobat. Získat angažmá v cirkusové skupině a nasbírat co nejvíce zkušeností, které bych mohl předat dalším lidem a pomoci tak rozvoji nového cirkusu v České republice.

Zájmy

nový cirkus - Aerial straps, pozemní akrobacie, magie

Představení studenta

Narodil jsem se a vyrůstal v Praze do mých 21 let, kdy jsem se odstěhoval do Nizozemska, abych si mohl splnit svůj sen a stát se cirkusovým umělcem. Už od dětství jsem měl blízký vztah ke sportu a divadlu. Ve svých 3 letech jsem se poprvé objevil na jevišti jako člen mimického sboru divadla na Vinohradech a od svých 6 let jsem hrál závodně tenis. V divadle jsem zůstal krásných 18 let než jsem odjel na svá studia do Nizozemska a svou tenisovou kariéru jsem ukončil po 9 letech.

V roce 2016 jsem se stal členem kaskadérské skupiny Filmka, kde jsem začal s pozemní akrobacií. Tolik mě to nadchlo, že jsem začal jako samouk trénovat v gymnastických halách a poté jsem se zapsal do kurzů v našem cirkusovém centru Cirqueon. Zde jsem objevil svou lásku k cirkusovému umění a zjistil, že právě nový cirkus je to, co chci dělat ve svém životě.

V roce 2018 mě potkala nemilá nehoda, při níž jsem si zlomil pravé zápěstí. Byl jsem nucen jít na několik operací a bylo mi řečeno, že se se svým snem mohu rozloučit. Já jsem ale vytrval a po dlouhé rehabilitaci a těžké přípravě jsem byl v roce 2020 přijat na bakalářský program v cirkusové škole Academy of Circus and Performance art.

Mám za sebou první rok na této škole a musím říct, že je to naprosto úžasné. Díky pomoci, které se mi dostalo od Nadace The Kellner Family Foundation se mohu na školu příští rok vrátit a nadále se zlepšovat a přiblížit se tak svému snu.

Matěj Berka

Všechny články

Zpět na hlavní stránku

Probíhá ověření zadaných údajů. Nezavírejte, prosím okno prohlížeče a vyčkejte na dokončení.