Martin Žilka

* 2000

Střední škola:

OPEN GATE – gymnázium a základní škola, absolvováno 2019

Vysoká škola/Univerzita:

České vysoké učení technické v Praze, fakulta informačních technologií, obor Informatika, od roku 2019

e-mail:

zilkama1@fit.cvut.cz

Nejoblíbenější předměty

matematika a programování

Cíle

Zvládnout učivo prvního ročníku. Zjistit, který obor mě bude nejvíce bavit a fascinovat. Být aktivním členem Studentské unie a podílet se na pořádání akcí. Zlepšit si fyzickou kondici a naučit se lézt na boulderingové stěně.

Zájmy

Plavání a sport obecně, deskové hry, drama, divadlo a poezie

Představení studenta

Jmenuji se Martin Žilka a bydlím v Dubicku (na Moravě). Díky stipendiu od Nadace The Kellner Family Foundation jsem vystudoval osmileté gymnázium Open Gate a nyní jsem studentem Českého vysokého učení technického v Praze. Maturoval jsem z češtiny, angličtiny, fyziky, matematiky a ekonomie. Maturitní zkoušku jsem si doplnil IB certifikáty z Theory of Knowledge, English B HL, Mathematics SL a Economics SL.

Během studia na gymnáziu jsem se aktivně věnoval sportům, hlavně kickboxu a plavání. Plaval jsem na většině plaveckých štafet, které škola organizovala a vždy jsem tak podpořil náš tým. Věnoval jsem se také kreativním činnostem: hrál jsem ve čtyřech školních divadelních představeních, to poslední jsem se spolužáky i celé organizoval. Také jsem organizoval například každoroční školní florbalový turnaj, nejprve jako asistent a nakonec jako hlavní organizátor.

Díky stipendiu od Nadace The Kellner Family Foundation mohu nyní pokračovat ve studiu na ČVUT v Praze – FIT a bydlet na strahovské koleji v Praze. Mimo studia a sportu bych se rád ve svém volném čase zapojil do Studentské unie a pokračoval s organizováním akcí pro komunitu. Rád vařím, hraji deskové hry a čtu a zajímám se o fantasy.

Martin Žilka
Zpět na hlavní stránku

Probíhá ověření zadaných údajů. Nezavírejte, prosím okno prohlížeče a vyčkejte na dokončení.