Naši stipendisté| Mariana Scholzová

Mariana Scholzová

* 1998

Střední škola

Osmileté gymnázium Open Gate, absolvováno 2017

Vysoká škola

The University of Edinburgh, čtyřleté magisterské studium (MA), obor Udržitelný rozvoj, zahájeno v roce 2017

Nejoblíbenější předměty

Dějepis, environmentální výchova, vizuální umění

Cíle

Věnovat se ochraně životního prostředí a pomoci vytvořit nejen lepší podmínky pro budoucí generace, ale zaměřit se také na environmentálně přijatelné řešení problémů v rozvojových zemích

Zájmy

Umění, četba, sport, ochrana přírody

Představení studenta

Narodila jsem se v Říčanech, kde jsem navštěvovala první stupeň základní školy. Poté jsem nastoupila do primy osmiletého gymnázia Open Gate a měla tak jedinečnou šanci ukončit mé studium českou i mezinárodní maturitou IB. Absolvování obou maturit mi dokázalo poskytnout větší rozhled na svět a motivovalo mě ke studiu udržitelného rozvoje v zahraničí. 

Během středoškolského studia jsem si nebyla jistá, čemu se budu chtít v budoucnu věnovat a tak jsem se snažila vyzkoušet co nejvíce aktivit a zjistit tak, co je pro mě to pravé ořechové. Účastnila jsem se debatní ligy, věnovala jsem se doučování studentů jak v akademických předmětech tak například v plavání. Byla jsem účastníkem The Duke of Edinburgh Award a podařilo se mi dokončit všechny úrovně. Mimo jiné jsem také věnovala spoustu času a úsilí cestování - mou poslední velkou cestou byl měsíční dobrovolný projekt v Indii. 

Mariana Scholzová
Zpět na hlavní stránku