Lukaš Gallo

* 2002
STŘEDNÍ ŠKOLA:

Gymnázium Zlín – Lesní čtvrť, absolvováno 2021

VYSOKÁ ŠKOLA/UNIVERZITA:

Breda University of Applied Sciences, NL

AKTUÁLNÍ EMAIL:

l.gallo0224@gmail.com

Nejoblíbenější předměty

programování, počítačová grafika, anglický a španělský jazyk

Cíle

Covid nás přinutil přemýšlet nad tím, jak přesunout mnohé věci z reálného světa do virtuálního a my jsme si více než kdy dřív vědomi, jak důležitá je socializace. Věřím, že i můj obor může udělat svět lepším místem a že hry mohou ve společnosti být velmi užitečným a účinným nástrojem, díky kterému můžeme s lidmi trávit společný čas a bavit se. Vedle vysokoškolského studia je mým hlavním cílem aktivně vyhledávat a využívat příležitosti, díky kterým se budu moct rozvíjet v mém oboru.

Zájmy

Rád sportuji, dříve jsem hrál závodně florbal, aktuálně se spíše věnuji cyklistice. Dále se zajímám o přírodní vědy, historii a vesmír. Mezi mé koníčky patří hry, modelování, cestování a airsoft.

Představení studenta

Absolvoval jsem gymnázium Lesní Čtvrť ve Zlíně. Na gympl jsem šel s úmyslem poznat různé profese a najít své budoucí zaměření. Po osmi letech snad mohu konečně říct, že se mé očekávání naplnilo.

Původně mě zaujaly přírodní vědy, konkrétně fyzika a chemie – od malička mě fascinoval vesmír a technologie s ním spojené. V kvintě však nastal zlomový okamžik. V létě roku 2017 jsem se zúčastnil týdenního semináře vývoje počítačových her na smíchovské Střední Průmyslové Škole v Praze, kde jsem v sobě objevil obrovský zájem o počítačovou grafiku a rozhodl jsem se v ní dál rozvíjet. Vzhledem k tomu, že gymnázium bylo obecně zaměřené, tak velkou část mého rozvoje v tomto směru tvořilo samostudium.

3D modelování mě ohromně baví, a tak i přesto, že jsem se učil bez kantora, jsem se rychle zlepšoval. Po pár měsících jsem se seznámil s lidmi, kteří měli podobný zájem jako já – vývoj počítačových her. Každý se specializoval v něčem jiném – programování, design, grafika, hudba, efekty, což byla ideální příležitost pro to založit tým, a to jsme taky udělali.

V roce 2019 se celému týmu naskytla možnost zúčastnit se praxe na pozici herního testera ve vývojářské firmě Wargaming s.r.o. v Praze. Pro mě to byla obrovská příležitost, díky které jsem se stal historicky prvním studentem na naší škole, který se účastnil nějaké praxe, protože praxe se na našem gymnáziu běžně nekonaly. Po pár týdnech vyřizování se mi podařilo domluvit dvoutýdenní uvolnění ze školy. To mi také otevřelo dveře k pozdější spolupráci s vedením školy a k propagaci a prezentaci nabytých zkušeností, jak studentům, tak i učitelům. Praxe pro mě byla velice přínosná a pomohla mi k dalšímu rozvoji v oboru.

Zatímco se můj čas na gymnáziu blížil ke konci, už jsem se nějakou dobu zajímal o studium na vysoké škole. Hledal jsem v zahraničí, kde je studium mého oboru mnohem populárnější než v Česku. Navštívil jsem několik škol a nakonec jsem se rozhodl pro nizozemskou univerzitu ve městě Breda. Po půl roce tvrdé práce jsem byl na univerzitu přijat a tím pro mě začala nová kapitola mého života.

Lukaš Gallo

Všechny články

Zpět na hlavní stránku

Probíhá ověření zadaných údajů. Nezavírejte, prosím okno prohlížeče a vyčkejte na dokončení.