Naši stipendisté| Klára Lešková

Klára Lešková

* 1998
STŘEDNÍ ŠKOLA:

Gymnázuim a Hudební škola hl. města Prahy, absolvováno 2017, Pražská konzervatoř, absolvováno 2019

VYSOKÁ ŠKOLA/UNIVERZITA:

Universität Mozarteum Salzburg, AUT, zahájeno 2019

OBOR:

hra na housle

EMAIL:

k.leskova@email.cz

Nejoblíbenější předměty

housle, německý jazyk, intonace, komorní hra

Cíle

Ráda bych úspěšně dokončila bakalářské a následně magisterské studium na univerzitě v Salzburku. Chystám se na několik zahraničních houslových soutěží. Mým cílem a snem je věnovat se hře na housle a rozdávat tím lidem radost. Baví mě komorní hra a ráda bych se v budoucnu ubírala tímto směrem, například se stala členkou smyčcového kvarteta.

Zájmy

jóga, pilates, tanec, jízda na koni, turistika

Představení studenta

Na housle hraji již od svých šesti let. Nejprve pod vedením Magdaleny Mickové, později Jiřího Fišera a v současnosti Haralda Herzla.

Hudba pro mě byla vždy životní náplní. Už jako malé dítě jsem milovala koncerty světových hudebníků a představovala jsem si, že jednou budu jako oni. Bavilo mě koncertovat a jezdit na houslové soutěže. Medailové pozice jsem obsadila na řadě mezinárodních soutěží, například na soutěži Jaroslava Kociana, Josefa Micky, Josefa Muziky, Prague Junior Note, Talents for Europe a dalších.  Od jedenácti let jsem byla téměř každý rok studentkou letní Akademie Václava Hudečka: dvoutýdenních houslových kurzů spojených se soutěží, kde jsem v roce 2017 získala první cenu. Několikrát jsem dostala příležitost zahrát si jako sólistka ve Dvořákově síni Rudolfina s předními českými orchestry FOK a PKF.

Díky hudbě a koncertům jsem se podívala do mnoha zemí, například do Anglie, Německa, Švýcarska, Spojených arabských emirátů, Maďarska, Belgie, Polska, Rakouska. Od roku 2018 jsem členkou akademie České filharmonie. Zde jsem se setkala a zahrála si na jednom podiu s úžasnými sólisty a dirigenty, kteří mě nesmírně inspirovali. Semjonem Byčkovem, Manfredem Honcekem, Frankem P. Zimmermannem, Leonidem Kavakosem a dalšími. Jsem členkou Akademie komorní hudby, která mi přináší možnost vycvičit se v oboru komorní hry, kterému bych se v budoucnu ráda věnovala.

Klára Lešková
Zpět na hlavní stránku

Probíhá ověření zadaných údajů. Nezavírejte, prosím okno prohlížeče a vyčkejte na dokončení.