Jan Apolín

* 2000
STŘEDNÍ ŠKOLA:

Gymnázium Nad Alejí (2012-2017), Bede’s Senior School (absolvováno 2019)

VYSOKÁ ŠKOLA/UNIVERZITA:

University of Oxford, UK

OBOR:

čtyřletý obor Physics

EMAIL:

honza.apolin@gmail.com

Nejoblíbenější předměty

Fyzika, matematika, chemie

Cíle

Mým momentálním cílem je získat co nejlepší vzdělání – zvládat studium na Oxfordu tak, abych dosahoval výborných výsledků, prohluboval svoje znalosti fyziky a matematiky a k tomu se sociálně a hudebně angažoval. Později bych se chtěl specializovat v oblasti kvantové fyziky a během PhD studia se podílet na výzkumu, kterým bych přispěl k vývoji nových technologií.

Zájmy

Klavír, kytara, zpěv, divadlo, hudební produkce

Představení studenta

Od narození jsem žil v Praze a vyrůstal jsem v muzikantské rodině. V dětství jsem se věnoval nejvíce hudbě a na Gymnáziu Nad Alejí mě začala velmi bavit věda. Konkrétně pro fyziku jsem se rozhodl během kvinty (prváku), kdy jsem se začal také zajímat o možnosti studia v zahraničí. Tehdy jsem se ucházel o stipendium HMC, které mi umožnilo studium na soukromé střední škole Bede’s Senior School v Británii.

Na Bede’s byla mimo jiné výborná výuka matematiky, a během dvou let příprav na zkoušky A-Levels se z předmětu, který mi byl spíše lhostejný, stalo něco, co mě hluboce fascinuje. Naskytly se mi i další příležitosti: v roce 2019 jsem vedl tým, který vyhrál národní kolo soutěže UK Space Design Competition a účastnil jsem se i mezinárodního finále v NASA KSC na Floridě. Můj sen věnovat se fyzice na světové úrovni se najednou stal realističtějším a rozhodl jsem se přihlásit na Oxford. Ten jsem si vybral kromě kvality výuky i proto, že chci být obklopen lidmi, kteří sdílejí stejnou vášeň pro odhalování tajemství naší reality.

Hudba a divadlo představují v mém životě důležitý kontrast k exaktním vědám. Ve volném čase tvořím vlastní hudbu, ale také jsem vystupoval s jazz bandem, zpíval sólo na slavnostním koncertě a v několika dramatech hrál hlavní role.

Chci se dále rozvíjet ve všech směrech a to co dělám, dělat naplno. Věřím, že University of Oxford je na to ideální místo.

Jan Apolín
Zpět na hlavní stránku

Probíhá ověření zadaných údajů. Nezavírejte, prosím okno prohlížeče a vyčkejte na dokončení.