Naši stipendisté| Jakub Příbaň

Jakub Příbaň

* 1999

Vzdělání

Střední škola: English International School Prague (absolvováno 2017)

Vysoká škola: University of Cambridge, Computer Science with Physics (od roku 2017)

E-mail

jpriban2@gmail.com

Nejoblíbenější předměty

Fyzika, matematika, chemie, němčina

Cíle

Mým hlavním cílem je úspěšně vystudovat tříletý bakalářský cyklus Computer Science with Physics a při té příležitosti nalézt konkrétní oblast oboru, kterou bych se ve čtvrtém magisterském ročníku rád zabýval. Kromě toho bych si také chtěl udržet zdravý rozum tím, že zachovám rovnováhu mezi studiem a mimoškolními aktivitami.

Zájmy

Mezi mé zájmy patří samozřejmě programování a práce s počítači, ale mimo jiné také hra na klavír, herectví i různé sporty (především volejbal a cyklistika).

Představení studenta

Přestože jsem se narodil v Kanadě, celý svůj život jsem strávil v České republice. Pocházím z Károva u Prahy a již od první třídy jsem chodil na anglickou mezinárodní školu - English International School Prague. Právě tam jsem byl podroben britskému školství v plné slávě: zkouškám IGCSE a nakonec i “teroru”, jenž se nazývá International Baccalaureate.

Přestože během studia IB ustoupilo programování do pozadí, zůstalo nedílnou součástí mých mimoškolních aktivit. S chutí jsem vždy objevoval technologická řešení a posléze hledal problémy, u kterých je uplatnit. Bylo to díky široké nabídce těchto aktivit a podpoře inspirativních učitelů, že jsem nejen přežil těch 13 let v EISP, ale ocitl se i v pozici, z které jsem schopen dosáhnout svých snů. Žít v prostředí, kde studium v zahraničí je nejen normou, ale i předpokladem, může být občas náročné, ale díky podpoře Nadace The Kellner Family Foundation se to stalo skutečností.

Jakub Příbaň
Zpět na hlavní stránku