Naši stipendisté| Jakub Ošmera| Operní představení v Singapuru
5. prosince 2019 Jakub Ošmera

Operní představení v Singapuru

Během letošního léta jsem byl vybrán a dostal jsem příležitost zazpívat si roli Carlina v opeře Don Pasquale od Gaetana Donizettiho v Singapuru. Představení se konalo v nejstarším divadle v Singapuru ve Victoria Theatre. Byla to pro mě obrovská zkušenost, která mi neskutečně otevřela oči.

Nebylo to poprvé co jsem jako umělec vystupoval v Asii, ale krásou tamějšího města Singapur jsem byl opravdu ohromen. Město bylo moderní, neuvěřitelně čisté, kde ekonomika patří mezi nejvyspělejší na celém světě. Singapur býval britskou kolonií a úředním jazykem je zde angličtina, což mi velmi pomohlo a ulehčilo komunikaci s místními lidmi. Dozvěděl jsem se zároveň spoustu nových informací o asijské kultuře, mentalitě lidí a také o složení obyvatelstva, které se skládá ze 4 rasových skupin - Číňané, Indové, Malajsijci a další. Bylo mi velkou ctí reprezentovat Evropu, moji univerzitu a Českou republiku jako operní zpěvák, ale také jsem se inspiroval mými kolegy, kteří pocházeli z Taiwanu, Číny, Peru, Singapuru a to jak po umělecké, tak i lidské stránce. Díky této zkušenosti přistupuji k mým univerzitním studiím s novým nadhledem a jsem motivován vyrůst umělecky jako operní zpěvák.

Velmi mě těší, že mohu být zpátky na univerzitě ve Vídni a začít můj další semestr, setkat se znovu s mými nejbližšími přáteli, kteří mi vyprávějí zážitky z jejich koncertů a představení. Byl jsem také vybrán do školní produkce opery Kouzelná flétna od W.A.Mozarta, kde ztvárním roli ptáčníka Papagena. Představení se bude konat 7. května v roce 2020, ale vzhledem k tomu, že je to jedna z hlavních rolí, věnuji už nyní volný čas přípravě na toto představení.

Zpět na hlavní stránku