Naši stipendisté| Jakub Červenák

Jakub Červenák

* 2001
STŘEDNÍ ŠKOLA:

První české gymnázium v Karlových Varech (2012-2020)

VYSOKÁ ŠKOLA/UNIVERZITA:

Coventry University, UK (od roku 2020)

OBOR:

Aerospace Technology (letecká technologie)

EMAIL:

cervenak.jak@gmail.com

Nejoblíbenější předměty

fyzika, matematika, chemie, výpočetní technika

Cíle

Můj nejbližší cíl je úspěšné dokončení bakalářského studia, do budoucna bych ovšem rád získal i titul doktorský. Po studiu bych nejlépe chtěl najít uplatnění v leteckém průmyslu, odkud bych se eventuelně postupnými krůčky mohl propracovat až k práci pro výzkumné, nejlépe vesmírné agentury jako je SpaceX, NASA, ESA a další. Ať už ale budu kdekoliv a budu dělat cokoliv, chtěl bych rozšiřovat povědomí o vědecké práci, nutnosti společného boje za naši planetu a dělat vše v mých silách, abych posunul ručičku na oněch Hodinách dále od půlnoci.

Zájmy

Zajímám se o veškerou techniku – od varných konví přes parní lokomotivy až po jaderné reaktory. Rád poznávám, jak věci fungují a uvažuji nad principy a zákonitostmi přírody. Když mám ovšem chvíli volného času, rád se potěším jazzovou hudbou, malbou a kresbou nebo hraním deskových i počítačových her.

Představení studenta

Narodil jsem se a prozatím celý život jsem strávil v Karlových Varech. Už od dětství jsem rád prozkoumával vše, co blikalo, svítilo, houkalo, pískalo, hřálo, chladilo – no prostě mám rád stroje. Zároveň jsem vždy projevoval jakousi zálibu v číslech. Když jsem se pak dostal na víceleté gymnázium a začali mé první hodiny fyziky, věděl jsem, že fyzikou se chci jednou rozhodně zabývat.

Během gymnaziálního studia se (částečně také díky mým skvělým učitelům) můj zájem o vědu a techniku rozšiřoval. Účastnil jsem se soutěží, dojížděl na stáže, zasvěcoval jsem své spolužáky a okolí do krás přírodních věd. Jenže až do posledního ročníku jsem nevěděl, kam se vlastně chci po maturitě vydat. V hlavě se mi však zrodila myšlenka, že bych se mohl pokusit o vysokoškolské studium v zahraničí. Anglicky jsem uměl dobře, studijní předpoklady byly, tak jsem se dal do hledání školy.

Po krátkém hledání mě zaujala univerzita v Coventry, která nabízela bakalářský obor Letecká technologie. Když jsem pak zjistil, co vše obor obsahuje a co je náplní tohoto studia, neváhal jsem a podal jsem si přihlášku. Přijat jsem byl bez problémů a také díky Nadaci The Kellner Family Foundation si mohu splnit své studijní sny.

Jakub Červenák
Zpět na hlavní stránku

Probíhá ověření zadaných údajů. Nezavírejte, prosím okno prohlížeče a vyčkejte na dokončení.