Filip Zaykov

* 1997

Střední škola:

Gymnázium a Hudební škola hl. m. Prahy, absolvováno 2016

Vysoká škola/Univerzita:

Hochschule für Musik Carl Maria von Weber in Dresden, Německo, obor Housle, od roku 2018

e-mail:

filip.zaykov@seznam.cz

Nejoblíbenější předměty

Housle, Komorní hra

Cíle

Prosadit se s klavírním triem Incendio u nás a v zahraničí. Později si najít stálé místo v orchestru, nejlépe jako koncertní mistr.

Zájmy

Umění, cizí jazyky, plavání

Představení studenta

Na housle jsem začal hrát ve věku pěti let pod vedením Magdaleny Mickové a poté pokračoval ve studiu s Jiřím Fišerem. Dlouho jsem se věnoval i hře na klavír, a to u Petera Toperczera. Nyní jsem studentem na drážďanské Hochschule für Musik Carl Maria von Weber ve třídě Natalie Prischepenko.

Jsem několikanásobným laureátem mezinárodních soutěží jak v Česku, tak v zahraničí (Mezinárodní houslová soutěž Jaroslava Kociana, Concertino Praga, Concours Grumiaux, Mezinárodní houslová soutěž Kloster Schöntal..). Debutoval jsem s mistrem Josefem Sukem a s Pražskou komorní filharmonií ve věku deseti let Vivaldiho koncertem a moll pro dvoje housle. Jako sólista jsem se několikrát objevil i se Symfonickým orchestrem hl. m. Prahy FOK. Jako člen klavírního tria Incendio jsem vítězem soutěží Giani Bergamo Music Award, Mezinárodní soutěže Bohuslava Martinů, COOP Music Awards nebo Concorso Internazionale „Marcello Pontillo“ a také členem European Chamber Music Academy. Byl jsem také stipendistou v Orchestrální akademii České filharmonie.

Filip Zaykov
Zpět na hlavní stránku

Probíhá ověření zadaných údajů. Nezavírejte, prosím okno prohlížeče a vyčkejte na dokončení.