Naši stipendisté| Alžběta Pechačová

Alžběta Pechačová

* 2003
STŘEDNÍ ŠKOLA:

International School of Prague

VYSOKÁ ŠKOLA/UNIVERZITA:

University of Cambridge, UK

AKTUÁLNÍ EMAIL:

pechacova.bety@gmail.com

Nejoblíbenější předměty

fyzika, chemie, matematika

Cíle

Získat vzdělání, které mi umožní a pomůže dělat věci užitečné a potřebné pro lidi a planetu.

Zájmy

výtvarné umění, pobyt v přírodě, canisterapie, doučování a organizování dětských táborů, četba, jóga

Představení studenta

Od malička mě bavilo počítat příklady a zkoumat všechno okolo sebe. Tato zvídavost se poté přeměnila do zájmu o vědu. Konkrétně o fyziku a chemii jsem se více začala zajímat na Gymnáziu Nad Alejí. Na Gymnáziu jsem strávila čtyři roky a pak jsem díky stipendiu přešla na Mezinárodní školu v Praze (ISP). Středoškolské studium jsem zakončila programem mezinárodní maturity International Baccalaureate, který mě mnohému naučil. Také jsem pokračovala v soutěžích a četbě, což spolu se stáží v Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR prohloubilo a utvrdilo mé záměry zabývat se vědou.

Mimo akademické zájmy ráda trávím čas v přírodě nebo prací s dětmi, ať už jsou to tábory nebo doučování. Mým dalším velkým zážitkem bylo organizování konference TEDx na ISP a též mě baví výtvarné umění a dobrovolnictví, třeba canisterapie.

V zahraničí jsem chtěla studovat léta a k tomu se postupně přidalo i to, že se mi tam mnohem více zamlouvaly i konkrétní programy. Díky spoustě štěstí tedy na podzim 2021 nastoupím na University of Cambridge a budu studovat obor Natural Sciences. Na programu se mi líbí jeho širokost a jsem moc vděčná, že tuto příležitost mám i díky podpoře Nadace The Kellner Family Foundation. V budoucnu bych se ráda zaměřila hlavně na fyziku.

Alžběta Pechačová

Všechny články

Zpět na hlavní stránku

Probíhá ověření zadaných údajů. Nezavírejte, prosím okno prohlížeče a vyčkejte na dokončení.