Naši stipendisté| Alžběta Janečková

Alžběta Janečková

* 2000

Střední škola:

OPEN GATE – gymnázium a základní škola, absolvováno 2019

Vysoká škola/Univerzita:

University College London (UCL), UK, obor European Social and Political Studies, od roku 2019

Aktuální e-mail:

elizabethjaneckova@hotmail.com

Nejoblíbenější předměty

evropské jazyky (aj, nj, fj), dějepis

Cíle

Nacházet naplnění jednak v tom, že se ponořím do studia a nechám se fascinovat pravdou, kterou mi důkladné studium umožňuje objevovat, a jednak ve vzájemně obohacujícím se dialogu s druhými lidmi.

Zájmy

Hraji na flétnu a klavír a nejšťastnější jsem, když mohu tvořit s ostatními a hrát nebo zpívat v kapele. Ráda čtu, nejradši z papírových knih a v prostorách tichých knihoven. Zajímají mě evropské dějiny, zejména události 20. století a zákulisní historie mezinárodních vyjednávání. Jako hrdý absolvent Pražského studentského summitu se těším na zapojení se do dalších simulací mezinárodních organizací v Londýně.

Představení studenta

Pocházím z Mladé Boleslavi, odkud jsem s rodiči v kvartě vycestovala na rok do Británie. Rok strávený na severu Anglie se mi stal přelomovým, protože jsem po něm zatoužila pokračovat ve výuce v anglickém jazyce i vzdělávacím stylu vyznačujícím se mým oblíbeným psaním rozsáhlejších esejí. Přestoupila jsem proto do sexty na gymnázium Open Gate, kde jsem se zejména v dvouletém procesu přípravy na IB maturitu mohla v psané i mluvené argumentaci posunout a za podpory Nadace The Kellner Family Foundation jsem Open Gate zdárně dokončila.

Během dobrovolnického pobytu ve Francii a návštěvy odlehlé rumunské komunity jsem si uvědomila, že ačkoliv - a možná právě protože  - jsem "cestovatelský typ" mířící do diplomacie, mám ráda svou zemi a velmi si vážím Evropy. V praxi to znamená, že se snažím prochodit její krásné hory i města, ovládnout nejdůležitější evropské jazyky, odkrývat dějinné souvislosti, trávit čas ve starých knihovnách i kostelích a prohlubovat svou znalost stále se měnícího evropského kulturního a politického prostoru studiem oboru Evropská sociální a politická studia.

Po dokončení bakalářského studia na UCL bych chtěla pokračovat v magisterském studiu. Během univerzitního života chci naplno rozvíjet své schopnosti a talenty a těším se, až je budu moci zúročit ve smysluplné práci, ať už na ambasádě či v organizaci typu Independent Diplomat.

Alžběta Janečková
Zpět na hlavní stránku

Probíhá ověření zadaných údajů. Nezavírejte, prosím okno prohlížeče a vyčkejte na dokončení.