Adam Knirsch

* 2001
STŘEDNÍ ŠKOLA:

Gymnázium a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Zlín

VYSOKÁ ŠKOLA/UNIVERZITA:

University of Nottingham, UK

OBOR:

Medicinal and Biological Chemistry

EMAIL:

adam.knirsch@seznam.cz

Nejoblíbenější předměty

chemie, matematika, cizí jazyky, tělesná výchova, programování

Cíle

Mým nejbližším cílem je co nejlépe zvládnout studium na univerzitě a zúčastnit se tam nějakého výzkumu. Také mám v úmyslu se během této doby naučit nový jazyk. Rovněž bych se chtěl zlepšovat v různých sportech.

Zájmy

Kromě chemie, kterou budu studovat, patří mezi moje zájmy hra na klavír a na varhany. Také jsem vedoucím ve skautu. Rád cestuji, a to nejraději stopem. Chodím často běhat nebo hrát tenis.

Představení studenta

Chemie mě bavila už od prvních hodin na gymnáziu. Účastnil jsem se různých soutěží a olympiád a můj zájem se dále prohluboval. Že chemie je ten pravý předmět, jsem si ale plně uvědomil až při stáži na univerzitě, kde jsem se mohl účastnit výzkumu v oblasti organické a supramolekulární chemie. Práce v laboratoři mě nadchla a dala mi mnoho zkušeností, ze kterých čerpám dodnes.

Jako obor jsem si vybral medicínskou chemii, protože mě zajímá i lidské tělo a jeho fungování. Na škole budu mít tedy kromě chemie i fyziologii nebo farmakologii. V budoucnu bych se chtěl tedy zaměřit zejména na vývoj léků, ale to je ještě daleko. Tak uvidím, kam mě vítr zavane.

Vždycky jsem měl hodně zájmů a bylo těžké najít si alespoň chvilku volna. Kromě chemie se věnuji i hudbě nebo jazykům. Důležité jsou pro mě také různé sportovní aktivity, které mi pomáhají se odreagovat po náročném dni.

Adam Knirsch
Zpět na hlavní stránku

Probíhá ověření zadaných údajů. Nezavírejte, prosím okno prohlížeče a vyčkejte na dokončení.