Adam Knirsch

* 2001
STŘEDNÍ ŠKOLA:

Gymnázium a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Zlín

VYSOKÁ ŠKOLA/UNIVERZITA:

University of Nottingham, UK

OBOR:

Medicinal and Biological Chemistry

EMAIL:

adam.knirsch@seznam.cz

Nejoblíbenější předměty

chemie, matematika, cizí jazyky, tělesná výchova, programování

Cíle

Mým nejbližším cílem je co nejlépe zvládnout studium na univerzitě a zúčastnit se tam nějakého výzkumu. Také mám v úmyslu se během této doby naučit nový jazyk. Rovněž bych se chtěl zlepšovat v různých sportech.

Zájmy

Kromě chemie, kterou budu studovat, patří mezi moje zájmy hra na klavír a na varhany. Také jsem vedoucím ve skautu. Rád cestuji, a to nejraději stopem. Chodím často běhat nebo hrát tenis.

Představení studenta

Chemie mě bavila už od prvních hodin na gymnáziu. Účastnil jsem se různých soutěží a olympiád a můj zájem se dále prohluboval. Že chemie je ten pravý předmět, jsem si ale plně uvědomil až při stáži na univerzitě, kde jsem se mohl účastnit výzkumu v oblasti organické a supramolekulární chemie. Práce v laboratoři mě nadchla a dala mi mnoho zkušeností, ze kterých čerpám dodnes.

Jako obor jsem si vybral medicínskou chemii, protože mě zajímá i lidské tělo a jeho fungování. Na škole budu mít tedy kromě chemie i fyziologii nebo farmakologii. V budoucnu bych se chtěl tedy zaměřit zejména na vývoj léků, ale to je ještě daleko. Tak uvidím, kam mě vítr zavane.

Vždycky jsem měl hodně zájmů a bylo těžké najít si alespoň chvilku volna. Kromě chemie se věnuji i hudbě nebo jazykům. Důležité jsou pro mě také různé sportovní aktivity, které mi pomáhají se odreagovat po náročném dni.

Adam Knirsch

Všechny blogy

Zpět na hlavní stránku