27. února 2017 Tomáš Jirman

Smůla a smůla

Druhý term probíhá ve škole podobně náročně a hekticky jako ten první, ač nám bylo slíbeno, že to bude výrazně klidnější. Avšak ani náročné studium mě neodradilo od možnosti zúčastnit se výletu do turistické oblasti Lake Districts s Fellwanderers klubem (slavným hiking klubem s dlouholetou tradicí).

Tímto výletem jsem měl možnost se připojit ke skupině zkušených sportovců a mnohé se od nich naučit. Kromě toho jsem potkal mnoho nových přátel. Ovšem naprosto nejúžasnějším zážitkem bylo, když v tomto úchvatném národním parku bylo v sobotu naprosto jasno bez jediného mráčku, což se v této lokalitě stane pouze výjimečně. Díky tomu jsem také pořídil mnoho krásných fotek. Vzhledem ke vzdálenosti (téměř na úrovni Skotska), kde se park nachází, jsme dorazili v pátek po půlnoci, ač jsme vyrazili poměrně brzo. V sobotu jsme se vydali na nejdelší túru, která představovala téměř 20 km velmi hornatým terénem za úplně božského počasí. Nikdy předtím jsem nezažil tak úchvatné výhledy a tak povedený výlet. Následovala neděle, kdy jsme naložili náš studentský minibus a odjeli na nejbližší parkoviště k plánované trase druhé túry. Ta skončila během odpoledne, protože bylo nutné se vrátit před půlnocí zpět ke škole.
   
Celý výlet byl úžasný až na jeden problém. Nejspíše jsem neměl dostatečně rozchozené turistické boty, a tak mi vznikl na noze obrovský puchýř. Navíc jsem měl takovou smůlu, že se mi do tohoto puchýře dostala velice rezistentní silná infekce, která se začala rychle sířit. Během jednoho dne mě začala noha bolet, během druhého zrudla. V tu chvíli jsem již vyčerpal veškerou domácí medicínu, která mohla pomoci, bez jakéhokoliv účinku. Další den jsem se již rozhodl jít k lékaři, kde mě překvapivě přijali! Během dopoledne jsem téměř přestal být schopný chodit. Návštěva lékaře a cesta do školy byly jeden z nejbolestivějších zážitků mého života. Okamžitě jsem dostal antibiotika. Tím bohužel tento příběh nekončí, protože tato antibiotika vůbec nepomohla na mou infekci. Následující den byl ještě více bolestivý a začal jsem mít i silné horečky. Bohužel jsem měl již naplánovanou návštěvu opery v Royal Opera House, kam velice rad chodím za kulturou a odpočinkem. Příležitost vidět Il Trovatore jsem si nemohl nechat ujit, což rozhodně mé situaci nepomohlo. Po návratu domů jsem čelil drsnému zjištění, že celá moje noha zvětšila trojnásobně svůj objem…. Další den ráno jsem již byl velmi komický, aniž bych chtěl.  Stačilo, aby mě někdo viděl chodit, a rovnou měl pocit, že zombie apokalypsa přichází, protože nohu jsem za sebou jen táhl, jako když mi má upadnout, vydával jsem při tom bolestivé zvuky a v obličeji jsem k vzhledu zombie neměl daleko. Opětovná návštěva lékaře byla naprosto urgentní. Doktorka se chvíli rozhodovala, jestli mě poslat do nemocnice. Nakonec mi dala nejsilnější antibiotika rovnou v několikanásobném dávkování s tím, že pokud se to nezlepší do 24 hodin, mám si zavolat sanitku. Naštěstí tato dávka pomalu začala účinkovat a kompletně jsem se vyléčil během následujících 14 dní.

Tím bohužel moje smůla nekončí. V podstatě jakmile jsem se vyléčil, přišlo další neštěstí. Na Valentýna byl náš domeček vykraden. Přišli jsme o téměř všechny cennosti a já také o peněženku. Nejvíce mě ovšem zasáhlo, že mi ukradli notebook, s kterým jsem se skvěle ‘sžil’. Celková moje osobní škoda je poměrně značná – téměř 1000 liber. Škoda celého vloupáni je přibližně 3000 liber. Tato ztráta na mě stále ještě doléhá.

Doufám, že jsem si tímto veškerou smůlu vyčerpal a že žádná nezbyla na zkoušky a učení.

 

 

 

Všechny články

29. července 2019

Nejen konec studia

Poslední trimestr ročníku byl velmi náročný, neboť musel jsem dokončit a sepsat svoji magisterskou...

Více
8. března 2019

Projekt, konference studentu a vědecká n...

Tento trimestr je velmi důležitý pro můj magisterský projekt,...

Více
16. listopadu 2018

Víkendy plné učení, ovšem bez fyziky

Mnozí moji spolužáci tráví víkendy doma, v knihovně studiem nebo...

Více
29. června 2018

Mezi fúzním reaktorem a levandulemi

Po náročném období zkoušek jsem se hned po dokončení poslední...

Více
28. února 2018

IC HACK18

Nedávno jsem měl jedinečnou příležitost se účastnit jedné z největších každoročních soutěží...

Více
11. prosince 2017

Setkání generací

Již tradičně ve svém blogu sdílím největší zajímavosti a zážitky z poslední doby. Stejně tomu...

Více
26. června 2017

Můj každodenní život v rušném Londýně

Jak jsem zmiňoval v minulém blogu, zamiloval jsem si jízdu na...

Více
27. února 2017

Smůla a smůla

Druhý term probíhá ve škole podobně náročně a hekticky jako ten první, ač nám bylo slíbeno,...

Více
16. listopadu 2016

Druhý ročník v plném proudu

První trimestr druhého ročníku teprve nedávno začal a mně to...

Více
30. června 2016

Projekt

Jeden z nejzajímavějších zážitků a obohacující zkušeností prvního ročníku studia byl First...

Více
3. března 2016

Pokračuji ve své cestě

Od minulého příspěvku uběhlo několik měsíců a nyní píši svůj příspěvek uprostřed druhého trimestru....

Více
16. listopadu 2015

Zpět na základní škole

Vzdělání je většinou lidí bráno jako přímočarý proces, avšak moje současná situace je důkazem,...

Více
Zpět na hlavní stránku

Probíhá ověření zadaných údajů. Nezavírejte, prosím okno prohlížeče a vyčkejte na dokončení.