Naši absolventi| Tomáš Deingruber

Tomáš Deingruber

* 1995

Střední škola

Gymnázium Olgy Havlové v Ostravě (2007 - 2015)

Vysoká škola

University of Cambridge, UK, od roku 2015

Nejoblíbenější předměty

matematika, fyzika, chemie

Cíle

Chtěl bych studovat na světové škole, věnovat se aktivitám, které by ať přímo či nepřímo pomáhaly lidem a začít se věnovat nějakému sportu.

Zájmy

věda, letectví, vaření, jazyky

Představení studenta

Celý svůj dosavadní život jsem vyrůstal v Ostravě, takže rozhodnout se jít studovat do zahraničí nebylo lehké. Nakonec jsem však tento velký krok do neznáma učinil a od podzimu 2015 mě čekají minimálně tři roky studia na University of Cambridge.

Co mě na tuto školu dostalo zcela nevím, ale určitě to bude mít souvislost s mou vrozenou zvídavostí. Sice to nemůžu úplně potvrdit, ale s tímto mým rysem se podle vykládání rodičů musely potýkat učitelky v mateřské školce, které byly unavené z mých všetečných dotazů a kterým jsem ke konci školky prý čítával poznámky, které byly určené jen pro ně. Po prvním stupni jsem přešel na osmileté gymnázium, které pro mě znamenalo velkou změnu. Zvláště pak v druhé půlce studia jsem se začal profilovat na přírodovědné předměty, zejména na chemii. Proto je obor, na který nastupuji, Natural Sciences, pro mě přímo ideální.

Jak je možná zřejmé, především jsem byl prozatím zaměřený převážně akademicky. Velkou část tvořily soutěže či tzv. MOOC kurzy, což jsou hromadné internetové kurzy prestižních zahraničních univerzit, které jsou dostupné každému. Právě tyto kurzy ve mně vzbudily zájem o studium v zahraničí, protože systém, jak jsou vedeny přednášky na těchto on-line kurzech a jak jsou i vedeny přednášky v zahraničí, mě uchvátil. Sportu jsem se příliš nevěnoval a mé aktivity zahrnovaly jen fotbal ve škole a rekreační cyklistiku a turistiku. To bych s novou školou chtěl změnit a začít se věnovat více nějakému sportu.

Tomáš Deingruber
Zpět na hlavní stránku

Probíhá ověření zadaných údajů. Nezavírejte, prosím okno prohlížeče a vyčkejte na dokončení.