Naši absolventi| Tereza Maláčová

Tereza Maláčová

* 1997

Střední škola

Gymnázium Jihlava (2009-2017)

Vysoká škola

University of Oxford, UK, tříletý obor Filosofie, politika a ekonomie; zahájeno 2017

Emailová adresa

tereza.malacova@seznam.cz

Nejoblíbenější předměty

angličtina, dějepis, filosofie, matematika, zeměpis

Cíle

Mým hlavním cílem je úspěšně dostudovat a získat během studia co nejvíce znalostí a zkušeností. Zatím jsem si nevysnila žádnou konkrétní pracovní pozici, kterou bych chtěla jednoho dne zastávat, a snažím se být otevřená více možnostem, což mi širší zaměření mého oboru umožňuje.

Zájmy

synchronizované bruslení, lingvistika, politika, filmy

Představení studenta

Říct, že o studiu v Británii jsem snila už od malička, by byla lehčí hyperbola, přesto však pravdou zůstává, že se mne tento sen drží už pěkných pár let a jeho splnění teď očekávám s velkým nadšením i mírnou nervozitou. Podařilo se mi totiž dříve nemyslitelné, být přijata na jednu z nejprestižnějších světových univerzit, a to tu nejstarší v Británii, Oxford, což ve mně budí nejen nesmírnou radost a hrdost, ale i velký respekt k takové věhlasné instituci, jíž se teď mohu stát součástí.

Už po nástupu na osmileté gymnázium mě začala zajímat angličtina jako jazyk a postupem času se nejspíš právě z lásky k jazyku vyklubala touha studovat v zemi jeho původu. Mimoto jsem se pravidelně účastnila nejen anglické olympiády, v níž jsem několikrát vcelku úspěšně soutěžila i na celostátní úrovni, a později rozšířila obor zájmu i na ostatní jazyky účastí v olympiádě lingvistické, při níž se letos dostavil můj největší soutěžní úspěch - celkové vítězství v kvalifikačních kolech a tedy místo v českém týmu pro Mezinárodní lingvistickou olympiádu 2017.

Na Oxfordu se ovšem neplánuji věnovat jazykům, a angličtina se tak stane pouhým nástrojem ke studiu filosofie, politiky a ekonomie, s nimiž sice zatím nemám tolik zkušeností, nicméně se nesmírně těším na možnost je do hloubky poznat. K výběru tohoto oboru mě přivedla má vlastní zvídavost a touha jednak pochopit, jak funguje lidská společnost a vztahy v ní, ale také se určitým dílem, byť sebemenším, podílet na jejím přetváření a případném zdokonalování.

Během středoškolského studia jsem se ovšem věnovala i jiným než čistě akademickým aktivitám. Svůj dosavadní volný čas jsem trávila především na ledové ploše jako členka jihlavského týmu synchronizovaného bruslení nebo odpočinkem nad knížkami, filmy a seriály. Čekám ale, že v Oxfordu se budu spíše účastnit různých klubových aktivit, a především, že většina mého času stejně padne na samostudium.

Tereza Maláčová
Zpět na hlavní stránku

Probíhá ověření zadaných údajů. Nezavírejte, prosím okno prohlížeče a vyčkejte na dokončení.