Naši absolventi| Tereza Hausmanová

Tereza Hausmanová

* 1991

Střední škola

Osmileté gymnázium Jana Palacha Mělník, absolvováno 2011

Vysoká škola

The University of Warwick, UK, zahájeno 2011
Cardiff University, UK

Nejoblíbenější předměty

historie, politologie, psychologie, cizí jazyky

Cíle

Úspěšně absolvovat univerzitu ve Velké Británii, být zapojena do mnoha studentských spolků na univerzitě, angažovat se v neziskových organizacích (ať už v ČR či ve VB), studovat magisterské studium v USA, najít práci, která mě bude bavit ...

Zájmy

cestování, hudba (hra na basovou kytaru), přátelé, výstavy, jízda na kole, běh

Představení studenta

Vyrůstala jsem ve městě na soutoku našich dvou největších řek, Mělníku. Zde jsem chodila i na místní osmileté gymnázium. Během studia se škála mých mimoškolních aktivit hezky rozrůstala. V sextě jsem zavítala na Pražský studentský summit, který mi umožnil poznat mladé lidi podobného zaměření a smýšlení jako já a rozšířil mé obzory nejen v oblasti mezinárodních vztahů. Summitu jsem se účastnila i zbylé dva roky.

Mimo jiné jsem pracovala jako dobrovolník na konferenci Forum 2000, organizovala festival Jeden svět v Mělníku, který pořádá Člověk v tísni, a nyní jsem aktivně zapojena do celoevropské kampaně „Be In“, která má za úkol propagovat program Mládež v akci mezi mladými lidmi.

V roce 2011 jsem úspěšně odmaturovala se samými jedničkami na gymnáziu, což mi pomohlo k přijetí na The University of Warwick ve Velké Británii. Jít studovat do Anglie bylo mým snem již od kvarty, avšak v té době jsem si myslela, že je to velmi nereálné. Postupně jsem ale dělala krůčky ke svému snu, vše se vydařilo a v září odletím studovat do Anglie, za což z velké části vděčím také Nadaci THE KELLNER FAMILY FOUNDATION.

Tereza Hausmanová
Zpět na hlavní stránku

Probíhá ověření zadaných údajů. Nezavírejte, prosím okno prohlížeče a vyčkejte na dokončení.