Naši absolventi| Stanislav Mach

Stanislav Mach

* 1992

Střední škola

Gymnázium Jana Keplera, absolvováno 2012

Vysoká škola

The University of Warwick - obor Matematika, od roku 2012

E-mail

s.mach@warwick.ac.uk

Nejoblíbenější předměty

matematika, fyzika, jazyky, IT

Cíle

najít odpovědi na všechny svoje otázky

Zájmy

hudba, sport, šachy, vysokohorská turistika

Představení studenta

Pocházím z Prahy, kde jsem posledních osm let poklidně trávil na Gymnáziu Jana Keplera. Zpočátku jsem se rozhlížel mezi různými předměty, ale s postupem času se u mne začaly projevovat příznaky náklonnosti k matematice, které pomalu ale jistě přerostly (jakkoli neuznávám škatulkování) spíše v životní cestu, která mne mimo jiné dovedla i na dvě letní soustředění v USA.

I přes svůj matematický zápal jsem si ale vždy cenil renesanční všestrannosti a tak pobyt ve vícedimenzionálních a komplexně abstraktních prostorech střídám se světem hudebním, a to v mnoha rozličných podobách, ve většině z nichž figuruje moje akustická kytara. Pro naplnění starých řeckých ideálů chodím ještě běhat, čas od času zavítám na hodinu jógy a příležitostně si dojdu kopnout (rozuměj do míče). Ve vzácných okamžicích, kdy zrovna nedělám nic z výše jmenovaných či jiných činností, rád usrkávám zelený čaj a přemýšlím o nesmrtelnosti chrousta.

Věnovat se po gymnáziu matematice jsem měl v plánu už dříve, inspiraci pro Spojené království pro mne představoval studijní pobyt na Oundle School, který jsem vyhrál a absolvoval v průběhu sexty. Původní sen se záhy ukázal být především běh na 100 (tisíc) m překážek, ale nyní vše konečně nasvědčuje tomu, že budu od října s významným finančním přispěním nadace The Kellner Family Foundation studovat matematiku na University of Warwick. Mohlo by se zdát, že se snad blížím ke svému cíli, ale opak je pravdou; toto je teprve začátek.

Po vzoru již existujících weblogů bych na závěr připojil emailovou adresu (standa.mach@gmail.com), na kterou mi můžete kdykoliv napsat.

Stanislav Mach
Zpět na hlavní stránku

Probíhá ověření zadaných údajů. Nezavírejte, prosím okno prohlížeče a vyčkejte na dokončení.