Šimon Michal

* 1993

Střední škola

Pražská konzervatoř ve třídě Jaroslava Foltýna, ČR, státní maturita 2011

Vysoká škola

The Juilliard School of Music New York, čtyřletý obor Hra na housle, USA, zahájeno 2011

Nejoblíbenější předměty

housle, orchestr, dějiny hudby

Cíle

Vystudovat bakalářský a poté i magisterský program na The Juilliard School New York

Zájmy

Představení studenta

Narodil jsem se v Náchodě ve východních Čechách. Na housle hraji od čtyř let, absolvoval jsem Základní uměleckou školu v Polici nad Metují pod vedením svého otce Ladislava Michala a poté Pražskou konzervatoř ve třídě Jaroslava Foltýna. Během těchto čtrnácti let jsem se velmi úspěšně zúčastnil mnoha soutěží. Za největší úspěchy považuji absolutní vítězství na Kocianově Houslové soutěži v roce 2009 a zároveň jsem se stal prvním účastníkem, který v padesátileté historii soutěže vyhrál všechny věkové kategorie. Se svým bratrem jsem se stal absolutním vítězem rozhlasové soutěže Concertino Praga 2009. Obzvlášť velkou radost jsem měl, když jsem se v šestnácti letech dostal do čtvrtfinále soutěží do třiceti let jako Premio Pagnini, Hannover International Violin Competition a Montreal International Musical Competition.

Ve třinácti letech jsem poprvé vycestoval do USA na letní kurzy Meadowmount School of Music, kde jsem sedm týdnů tvrdě pracoval s vynikajícími profesory z nejprestižnějších univerzit. Tyto kurzy jsem měl možnost navštívit ještě v dalších dvou letech a získal jsem zde příležitost poznat způsoby výuky, které mi byly velmi blízké. Tehdy se zrodil můj sen a cíl zároveň. Dostat se na nejprestižnější uměleckou univerzitu světa, na tzv. hudební Harvard, The Juilliard School.

31. března 2011 se mi tento sen splnil. Byl jsem přijat do bakalářského programu na The Juilliard School, do třídy koncertního mistra a sólisty New York Philharmonic Glenna Dicterowa. Jsem velmi vděčný Nadaci THE KELLNER FAMILY FOUNDATION, která mi poskytla nemalé finanční prostředky a umožnila mi tak žít svůj sen!

Šimon Michal

2015

Zpět na hlavní stránku

Probíhá ověření zadaných údajů. Nezavírejte, prosím okno prohlížeče a vyčkejte na dokončení.