Patrik Hévr

* 1989

Střední škola

Gymnázium Jana Nerudy s hudebním zaměřením, ČR, absolvováno 2009
Pražská konzervatoř, ve třídě prof. Martina Kasíka, 2009/2010

Vysoká škola

Hochschule für Musik Nürnberg, klavír, Německo, zahájeno 2010

E-mail

patrikhevr@email.cz

Nejoblíbenější předměty

klavír, hudebně-estetický seminář, hudební medicína, společenské vědy, cizí jazyky

Cíle

Dokončit studium na vysoké škole. Být i nadále v nejtěsnějším kontaktu s klasickou hudbou.

Zájmy

sport (tanec, plavání), cestování, divadlo, hudba

Představení studenta

Narodil jsem se v Praze do umělecké rodiny. Na klavír jsem začal hrát ve svých čtyřech letech. V roce 2009 jsem maturoval na Gymnáziu Jana Nerudy s hudebním zaměřením, kde jsem byl posluchačem klavírní třídy Jana Tůmy. Klavír jsem dále studoval na Pražské konzervatoř i ve třídě Martina Kasíka.

Jelikož rád cestuji a poznávám nové lidi, bylo pro mne potěšením, že jsem se během studií mohl zúčastnit také několika mezinárodních klavírních kurzů, kde se mi věnovali klavíristé jako například Ivan Moravec či Leif Ove Andsnes. Smět vyslechnout názory na své vystoupení z úst odborníka, ale i například od laické části publika po koncertě, je pro mne vždy velmi cenné.

Myslím, že pro začínajícího umělce je nesmírně důležité mít možnost zpětné vazby. Moci porovnat své dílo, popř. interpretaci s výkony druhých. Jsem vděčný za to, že jsem se mohl zúčastnit také několika mezinárodních klavírních soutěží, které pro mne znamenaly vždy velkou životní zkušenost. V několika případech také velkou radost z úspěchu či vítězství.

V roce 2010 jsem byl přijat na Hochschule für Musik Nürnberg do třídy Prof. Wolfganga Manze. Důvodem mého rozhodnutí jít právě na tuto školu byla nejen nesmírná umělecká úroveň studia, s kterou lze v případě německých vysokých hudebních škol počítat, ale i můj velký zájem o německou hudební kulturu a německý jazyk. Nadaci The Kellner Family Foundation vděčím a děkuji za finanční podporu mého zahraničního studia, bez které by jej jinak nebylo možné uskutečnit.

Patrik Hévr
Zpět na hlavní stránku

Probíhá ověření zadaných údajů. Nezavírejte, prosím okno prohlížeče a vyčkejte na dokončení.