Naši absolventi| Ondřej Sitta| Třetina univerzitního života za mnou…
4. července 2011 Ondřej Sitta

Třetina univerzitního života za mnou…

Rok utekl jako voda a prázdniny začínají klepat na dveře. Kdybych ale měl být upřímný, tak jako na prázdninách jsem se cítil celý rok. Když totiž děláte něco, co vás baví – chodíte na zajímavé přednášky, děláte nejrůznější projekty, neustále potkáváte spoustu zajímavých lidí, cestujete, sportujete – nemůžete to ani cítit jinak.

sittaA jak můj první rok na univerzitě vypadal?

Začnu u studia. Celkem jsem studoval osm předmětů. Ty by se daly rozdělit na přednášky, tutoriály a samotné studium nebo skupinovou práci. Zatímco na přednáškách sedíte ve velké místnosti a posloucháte profesora, který se vám snaží něco sdělit, na tutoriálech jste členem malé skupinky studentů a s profesorem máte možnost diskutovat jak o daném problému, tak o čemkoliv jiném, co vás zrovna zajímá. Z tohoto důvodu považuji tutoriály za mnohem přínosnější. Nejvíce jsem si ale oblíbil skupinové práce a projekty. Skupinu tvoří většinou pět studentů, kteří se dohromady snaží něco vytvořit, a jelikož jsou skupinky velice různorodé, už jen samotný proces je zážitek. Velice rychle totiž zjistíte, že každý vidí tu samou věc z jiného úhlu – ať už je to Rus nebo Číňan (příklad jednoho z projektů: zde).

Druhou polovinu univerzitního života tvoří volnočasové aktivity. Zde překvapivě řadím i brigády. Během roku jsem navštěvoval takzvanou „Business lab“, kde jsem byl součástí různých placených experimentů.  Také jsem se účastnil placených diskusí, kde jsem se vždy dobře bavil. Tak už jistě chápete moje důvody pro toto zařazení.

sittaRád bych se také zmínil o projektu, který jsme společně s přítelkyní spustili během prosince. Jedná se o projekt  Studential.cz, který by měl pomoci všem studentům, kteří uvažují o studiu na univerzitě ve Velké Británii.

V době, kdy jsem nebyl příliš zatížen prací nebo nějakou sportovní aktivitou, jsem se rád podíval po okolí, které je opravdu nádherné. Kromě dvou národních parků zde najdete mnoho krásných měst a vesniček (na fotce je katedrála v městečku Bath, druhá fotka je z oslavy narozenin).
Rozhodně jsem si celý rok užil a už se těším na ten další, který bude sice mnohem náročnější, ale o to zajímavější. Myslím ale, že budu upřímný, když řeknu, že se mi do nové životní etapy podařilo skvěle nakročit.

Všechny články

Zpět na hlavní stránku

Probíhá ověření zadaných údajů. Nezavírejte, prosím okno prohlížeče a vyčkejte na dokončení.