Naši absolventi| Ondřej Sitta| Před cílovou rovinkou
3. března 2014 Ondřej Sitta

Před cílovou rovinkou

Od napsání mého posledního článku se toho moc nezměnilo. Diář mám stále stejně nabitý a pršet pořád ještě nepřestalo.

Teď už si na počasí stěžují i místní. Musím se přiznat, že fakt, že letos bydlíme na kopci, mi dodává pocit klidu. Záplavy nám tudíž nehrozí. Na druhou stranu, nedávno nám začala kapat voda z lustru, ale problém byl naštěstí rychle zažehnán.

Co se univerzity týče, pořád pokračuji se studiem němčiny, což by mi mělo na konci roku umožnit přidat si ke svému bakalářskému titulu příponku „with proficiency in German.“ V takovém případě bych asi vytvořil rekord v získání nejdelšího titulu na škole, posuďte sami: BA (Hons) Management with Leadership with International Study with Proficiency in German. A to se ještě někde musí vejít má konečná známka. Musím se ale přiznat, že by mi prospěly nějaké pravidelné německé konverzace. I když se moje známky zatím drží na „jedničce“, mám pocit, že s každou novou látkou se mi ta starší vypařuje z hlavy.

V tomto pololetí mi zůstaly i další dva předměty: Strategic Management a Dissertation. V první jmenovaném (pokud zrovna nesoutěžíme v budování nejvyšší věže z papíru a gumiček) právě doděláváme skupinový projekt, kterým je analýza, ohodnocení a zlepšení současné strategie firmy Boeing Commercial Airplanes. Před týdnem jsme dokončili obsáhlý report a v současné době se chystáme na prezentaci. Co se týče mé bakalářské práce, právě procházím současnou akademickou literaturu a hledám trhliny, které se budu pokoušet svojí prací z části zaplnit. Vypadá to, že na základě úspěšných marketingových kampaní budu moci vytvořit jakýsi manažerský manuál, který by měl umožnit tvorbu efektivních kampaní, které budou schopny prorazit současný reklamní „clutter.“

Novinkou tohoto pololetí je předmět Exploring Leadership: Critical Inquiry, ve kterém se snažíme o využití dosavadních znalostí a představených teorií za poslední čtyři roky ku prospěchu našeho klienta, kterým je architektonická/inženýrská mezinárodní společnost Buro Happold. Zrovna tento týden jsem se také dozvěděl termín mých květnových zkoušek a datum promoce. Moje čtyřleté univerzitní dobrodružství je tím pádem již jasně ohraničeno a brzy skončí. Detaily si ale nechám na příště.   

 

 

Všechny články

Zpět na hlavní stránku

Probíhá ověření zadaných údajů. Nezavírejte, prosím okno prohlížeče a vyčkejte na dokončení.