Ondřej Hajda

* 1992

Střední škola

Gymnázium Hladnov a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Ostrava, příspěvková organizace; absolvováno 2011

Vysoká škola

University of St Andrews, International Relations, UK; zahájeno 2011

E-mail

o.hajda@gmail.com

Nejoblíbenější předměty

historie, filozofie a další společenské vědy, cizí jazyky

Cíle

Nezklamat sebe a lidi, kteří mě ve studiu v zahraničí podporují.

Zájmy

aktuální dění, četba, plavání, volejbal, atletika

Představení studenta

Narodil jsem se v Ostravě, kde jsem i vyrůstal. Nikdy jsem neměl rád, když se na mé rodné město nahlíželo jako na průmyslový flek na mapě republiky. Ostrava je díky své minulosti barevnější, než by mnozí čekali, a já jsem se to vždycky snažil propagovat: při přípravách projektu Ostrava - Kandidát na titul Evropské město kultury 2015, jako dobrovolník na Mistrovství Evropy v Atletice do 23 let nebo při organizaci hudebního festivalu Colours of Ostrava.

Protože nemám rád nudu, zapojil jsem se do několika mimoškolních aktivit, mimo jiné do Pražského studentského summitu, který mi umožnil potkat aktivní lidi z celé České republiky, nebo do projektu Média pro MDGs, což mi pro změnu pomohlo nahlédnout do žurnalistické a rozvojové problematiky.

Zahraniční zkušenost je podle mého názoru v dnešním světě naprostou nezbytností. Proto jsem rád, že mi samé jedničky na maturitním vysvědčení a finanční pomoc od Nadace THE KELLNER FAMILY FOUNDATION umožnily studium mezinárodních vztahů na skotské University of St Andrews.

Ondřej Hajda
Zpět na hlavní stránku

Probíhá ověření zadaných údajů. Nezavírejte, prosím okno prohlížeče a vyčkejte na dokončení.