10. dubna 2017 Nikola Marková

Zase o kousek dál

Pokud jste očekávali, že se mi život v posledním ročníku univerzity nějak zásadně změní, nejspíš vás zklamu. Od posledního příspěvku jsem stihla napsat většinu zkoušek a odevzdat bakalářskou práci, což zabralo převážnou většinu mého času.

Dobrovolnictví se mi překvapivě teprve rozjíždí, i když je to už pár měsíců od toho, co jsem začala se zaučováním. Trošku mě znervózňuje, že se to ještě nezaběhlo, ale bohužel ještě nemají žádnou ženu k dispozici, kterou bych na cestě zotavování ze závislosti mohla doprovázet. Proto jsem se rozhodla zapojovat se alespoň do jiných činností, jako je například skupinová kognitivně-behaviorální terapie (KBT), či organizace společenských akcí. I když původním cílem byl jiný program, skupinová terapie mě také velmi oslovila, a to i proto, že jsem v tomto ročníku univerzity narazila na předmět, který nám KBT přiblížil. Terapie obecně jsou velmi zajímavým tématem, a o to zajímavější je vidět je v praxi. Navíc musím podotknout, že samotní uživatelé programu zotavování ze závislostí jsou mi přínosem, neboť mě velmi inspirují. Vzhledem k tomu, že toto období je dost hektické a studijně náročné, těším se, až se budu moci dobrovolnictví věnovat po zkouškách více.

Mým dalším cílem byla přihláška na postgraduální program na zdejší univerzitě. Na to už jsem se konečně vrhla. Termín přihlášek je sice až na konci srpna, ale já bych rozhodně uvítala, kdybych věděla, co se mnou bude už o něco dříve. Ať už přihláška dopadne jakkoliv, aspoň se podle toho budu moci zařídit dřív než by mě ta nejistota dohnala k šílenství.

Poslední (nepředpokládanou) změnou bylo stěhování. Z důvodu závad na konstrukci nám bylo doporučeno, abychom si našli náhradní bydlení, a tak nám s přítelem nezbývalo nic jiného než povánoční klid narušit hledáním nového bytu. Rychle mi to připomnělo, že úspěchu se v tomto člověk lehce nedobere, a že to taky spolkne spoustu času. Když už jsme si mysleli, že to nejhorší (získání bytu) máme za sebou, čekalo na nás týdenní gruntování a vybalování v novém bytě. Bez internetu a pořádného vaření jsme se věnovali čistě zabydlování, a přes chybějící žrouty času jsme se k ničemu jinému během toho týdne nedostali. Bodejť by ne – během těch čtyř let tady se věci nahromadí a člověk se jich nerad zbavuje. Přestože nás tato situace stála dost úsilí i času, s bytem jsme spokojení. Je útulnější, ráno neslyšíme školní zvonění z přilehlé školy, a jsme pět kroků od parku, kam za hezkého počasí rádi vyrazíme nasávat svit a teplo slunce. 

Ačkoliv od posledního příspěvku uběhlo pár měsíců, s většími novinkami vás budu moct seznámit až příště. Budete se moci těšit na to, jak dopadla přihláška, jak jsem zvládla zakončit ročník a odpromovat, jestli se dobrovolnictví posunulo k původnímu záměru, a třeba také jaké plány chystám do budoucna.

 

Všechny články

3. července 2017

Promoce

Byl středeční večer a já nemohla usnout. Mísily se ve mně pocity nervozity i natěšení na můj...

Více
10. dubna 2017

Zase o kousek dál

Pokud jste očekávali, že se mi život v posledním ročníku univerzity nějak zásadně změní, nejspíš...

Více
21. listopadu 2016

A co dál?

sem v půlce posledního ročníku a stále zkoumám, kudy se po graduaci vydat. Zůstat tady a studovat?...

Více
1. března 2016

Studentské strasti a zajímavosti

Od posledního příspěvku uplynulo něco přes tři měsíce. Během...

Více
15. listopadu 2015

Nic není „při starém“…

Po čtyřech a půl měsících volna nám začal nový akademický rok.

Více
2. července 2015

Další rok za mnou – opravdu?

Je to měsíc a pár dní poté, co jsem napsala poslední zkoušku....

Více
3. března 2015

Haló, tady Nightline!

V předchozím příspěvku, tedy před Vánoci, jsem psala o tom, jak se hlásím na místo dobrovolníka...

Více
18. listopadu 2014

Má první náležitá pracovní zkušenost

Přibližně před měsícem a půl jsem se ucházela o pracovní zkušenost...

Více
23. června 2014

Povinnosti za mnou, prázdniny přede mnou

Je to neuvěřitelné, jak rychle ten čas letí. Přijde mi, jakoby...

Více
13. března 2014

Zpátky do práce…

Více než pět měsíců od mého příjezdu do Glasgow uplynulo jako voda. Mám za sebou období krušná...

Více
19. listopadu 2013

Začátek nové etapy života

Po osmiletém studiu na Open Gate, tvrdé práci k získání IB titulu i české Státní maturity,...

Více
Zpět na hlavní stránku

Probíhá ověření zadaných údajů. Nezavírejte, prosím okno prohlížeče a vyčkejte na dokončení.