28. února 2019 Michaela Zemachová

Přitvrzuje.

V Edinburghu nám konečně začíná jaro, což by obvykle znamenalo, že své dny budu trávit v nejbližším parku nebo na procházkách po městě (a okolí). Tento rok je každopádně všechno trochu jinak, jelikož jsem minulý pátek oslavila konec svého pořádného studentského života a v pondělí začala svou první plno-úvazkovou praxi—takže sbohem bohémský živote, vítej dospělosti! Ještě před pár týdny jsem si utahovala z kamarádů, kteří již pracují a chodí spát před půlnocí, ale teď sama usínám v jedenáct a probouzím se v sedm ráno (nebo se alespoň snažím s pomocí minimálně čtyř budíků).

Organizace, ve které jsem na praxi, se jmenuje Multi-Cultural Family Base a pracuje převážně s menšinovými dětmi a rodinami nebo rodinami, kteří jsou noví migranti, uprchlíci nebo žadatelé o azyl. Přestože jsem si nikdy nemyslela, že bych chtěla pracovat s dětmi, tato praxe pomalu, ale jistě mění můj názor. Práce s lidmi, kteří patří do nějaké z menšinových skupin, mě vždycky zajímala, takže si myslím, že to budou dobré tři měsíce. I když začátek praxe byl poněkud pomalý a vesměs jsem neměla na práci nic jiného, než studovat teorii, která se této práce týká, pít čaj a psát tento článek, ostatní studenti mě varovali, že si to mám užívat, dokud můžu, protože se to brzo změní. A měli pravdu, protože ve středu jsem dostala svůj první případ, což znamenalo, že jsem se celý den topila ve dvou přetékajících složkách, abych se s ním pořádně seznámila. Musím říct, že po přečtení všech dokumentů se už nemůžu dočkat, až svého klienta potkám a začnu s ním pořádně pracovat.

Mimo praxi jsem se také přihlásila na dobrovolný kurz nabízený naším univerzitním Residence Life (ResLife) departmentem, při kterém studenti mají šanci dozvědět se více informací o ‚Warden‘ pozici. Každá univerzitní kolej má jednoho Wardena, který se stará o blaho studentů, šéfuje týmu Resident Asistentů (RA) a má přímý kontakt s centrálním ResLife týmem. Já budu mít šanci účastnit se schůzí, navštívit různé univerzitní koleje a pobavit se se všemi Wardeny, ale na co se těším nejvíce, je možnost vést pohovory se studenty, kteří se hlásí o RA pozici pro příští rok vzhledem k tomu, že jsem měla v životě hodně pohovorů, ale nikdy jsem nebyla ten člověk, který by interview vedl. Jelikož se pomalu blížím ke konci třetího ročníku a brzy budu muset začít přemýšlet o přihláškách na magisterská studia, tento kurz mi připadal jako dobrý nápad, kdybych se rozhodla zůstat v Edinburghu a chtěla se ucházet o tuto pozici. Podobně jako Resident Asistenti dostávají slevu na ubytování, každý Warden dostane vlastní byt zadarmo, což by mi ohromně pomohlo při financování magisterského studia. 

A teď, když jsem vás plně zasvětila do svého (děsivě) dospěláckého života, budu se muset rozloučit a jít pracovat na (děsivě) dospěláckých věcech!
 

Všechny články

16. července 2020

Takže Vy chcete studovat ve Skotsku?

Rozhodli jste se, že chcete studovat ve Skotsku? Skvělá volba!...

Více
28. února 2020

Jak jsem poznala Skotsko skrze hrady a z...

Vůbec netuším, jak se to stalo, ale je to víc jak čtyři roky,...

Více
3. prosince 2019

Začátek konce

Tak je to tady, čtvrtý a poslední rok univerzity.

Více
25. června 2019

Poznatky z praxe

Už tu máme skoro konec června, semestr je definitivně u konce a nyní to budou téměr dva týdny,...

Více
28. února 2019

Přitvrzuje.

V Edinburghu nám konečně začíná jaro, což by obvykle znamenalo, že své dny budu trávit v nejbližším...

Více
13. listopadu 2018

Obávaný třetí ročník

Už od prvního ročníku na univerzitě mě všichni varovali, abych si užívala studentského života,...

Více
30. června 2018

Setkáme se v Mull

Určitě se všichni shodneme, že červen byl vydařený měsíc— na Netflixu vyšla druhá řada Queer...

Více
28. února 2018

Novinky ze zasněženého Edinburghu

Nacházíme se přesně v polovině druhého semestru a musím říct,...

Více
16. listopadu 2017

Zakládaní studentského klubu a RA novink...

Blíží se konec prvního semestru mého druhého roku na univerzitě,...

Více
14. září 2017

Jak se hlásit o pozici RA

Dobrý den, vítejte zpět! Dnešní článek bude celý o tom, proč jsem se rozhodla stát se ‚RA’...

Více
10. března 2017

Den v životě univerzitního studenta

Vítej zpátky, drahý čtenáři. Dnešní článek Vás seznámí s životem...

Více
16. listopadu 2016

Univerzitní život a mýtus o špatném poča...

Po dokončení IB zkoušek v květnu tohoto roku na mě čekaly tři...

Více
Zpět na hlavní stránku

Probíhá ověření zadaných údajů. Nezavírejte, prosím okno prohlížeče a vyčkejte na dokončení.