Naši absolventi| Michaela Gelnarová

Michaela Gelnarová

* 1992

Střední škola

Gymnázium Olgy Havlové v Ostravě, absolvováno v roce 2013 školní rok 2010/2011 strávený na výměnném pobytu - Poudre High School, Fort Collins, CO, USA

Vysoká škola

Grinnell College, USA, studium zahájeno v roce 2014

E-mail

gelnarov@grinnell.edu

Nejoblíbenější předměty

cizí jazyky, dějepis, společenské vědy, ekonomie

Cíle

Ráda bych úspěšně absolvovala studium na Grinnell College, poté získala praxi v mezinárodním prostředí a následně se stala stipendistkou programu Rotary Peace Fellowship, který by mi umožnil magisterské studium na University of Queensland v Austrálii.

Zájmy

cestování, hudba, fotografování, extrémní sporty, dobrovolná činnost

Představení studenta

Pocházím z největší severomoravské metropole, z Ostravy, kde jsem také strávila většinu svého  života. Po pěti letech základní školy jsem byla přijata na Gymnázium Olgy Havlové, které mi dalo vše, co jsem si kdy mohla přát - přátele, excelentní profesory, chuť se rozvíjet a motivaci vydat se za hranice mé komfortní zóny.

Mým prvním velkým dobrodružstvím byl Rotary výměnný pobyt, díky kterému jsem strávila jedenáct měsíců v americkém Coloradu. Po návratu domů mi bylo jasné, že tato cesta do zahraničí rozhodně nebyla poslední. Následující léto jsem vyjela do Brazílie, která mě naprosto uchvátila, a moje představa o tom, že bych se jednou chtěla stát diplomatkou, se začala pomalu rýsovat.

Studium vysoké školy v zahraničí pro mě bylo velkou výzvou. V posledním ročníku gymnázia jsem si podala přihlášku na několik amerických univerzit, nicméně, z důvodu nedostatečného stipendia jsem nemohla nastoupit. Rozhodla jsem se nevzdat se svého snu a zvolila jsem pro Česko trochu netradiční koncept volného roku. Ten jsem využila k dobrovolnické práci na Srí Lance, zúčastnila jsem se projektů podpořených Evropskou Unií ve Španělsku, Portugalsku a Polsku, a také k poznání reality pracujícího lidu.

Díky podpoře jak Grinnell College, tak Nadace The Kellner Family Foundation mám dnes příležitost studovat na jedné z nejprestižnějších amerických Liberal arts college.

Pokud se chcete na cokoliv zeptat či se poradit, napište mi, prosím, na gelnarov@grinnell.edu.

Michaela Gelnarová

2014

Zpět na hlavní stránku

Probíhá ověření zadaných údajů. Nezavírejte, prosím okno prohlížeče a vyčkejte na dokončení.