Naši absolventi| Matouš Michal| První měsíc v New Yorku
17. října 2010 Matouš Michal

První měsíc v New Yorku

Nyní už mám za sebou více než měsíc studia v New Yorku. Byl dobrodružný! Jako každý nováček jsem zpočátku bloudil budovami školy a kolejí - mrakodrapy na Manhattanu. Musel jsem si rychle všechno zařídit, škola začala 9. září, ale protože mne univerzita doporučila, abych se zúčastnil International Violin Competition Premio Paganini v italském Janově, jejíž pre-selection jsem prošel, 13. září jsem už zase odlétal do Evropy.

Už ani nevím, kolik formulářů jsem vyplnil, kolik kanceláří a pánů profesorů navštívil, a žádal o podpisy na různé žádosti. A do toho se snažil cvičit, jak je před soutěží dobrým zvykem, alespoň osm hodin denně. Když jsem se po 14 dnech vrátil, výuka už byla v plném proudu a v některých předmětech jsem se nestačil divit. Stále a průběžně píšeme testy, takže přesně vím, jak na tom jsem. Musím říci, že se opravdu nenudím, a že jsem stále v jednom kole.

Největší radostí pro mne jsou hodiny hlavního oboru u Glenna Dicterowa a koncerty v Carnegie HallAvery Fischer Hall, kam mě většinou bere Mr. Dicterow. Za první měsíc jsem viděl a slyšel (nejen na koncertech, ale i na zkouškách) nejslavnější houslisty I. Perlmana a P. Zuckermana s Newyorskou filharmonií a violoncellistu Yo-Yo Mu s Vídeňskou filharmonií.

A ve středu 20. října odlétám do Nového Mexika, kde mám dva koncerty se Santa Fe Pro Musica Chamber Orchestra.

Michal Matous koncert

Všechny články

Zpět na hlavní stránku

Probíhá ověření zadaných údajů. Nezavírejte, prosím okno prohlížeče a vyčkejte na dokončení.