28. srpna 2012 Kateřina Bošková

Nejdelší prázdniny

Zpravidla, když vás něco baví, utíká čas bleskově a naopak. Ani jsem si pomalu nestihla nadepsat sešity a už tu byly závěrečné zkoušky. Ty jsem měla hotové už v polovině května, a tak začaly nejdelší prázdniny, které jsem doposud za svá studijní léta měla.

Přestože jsem psala do nenadepsaných sešitů, informací jsem stihla nasbírat opravdu požehnaně. Nejvíce se to projevilo při stěhování. Studijními materiály jsem zaplnila několik krabic a přestože by se některé papíry mohly zdát zbytečné (když už jsem je četla), odmítla jsem se zbavit byť jen jediného článku. Možná i kvůli sentimentu a faktu, že druhý semestr na UNYPu pro mě byl opravdu významný. Rozvrh nabitý předměty psychologie ze všech možných odvětví mi pomohl začít si dláždit cestičku k vytouženému cíli. Netvrdím, že cesta bude rovná a že jsem stoprocentně rozhodnutá pro klinickou psychologii. Nicméně v září začnu dobrovolničit v pražské nemocnici Motol.

Už z nadpisu je evidentní, že školní rok skončil velmi brzy. Už v polovině května jsem složila všechny zkoušky a mohly mi tak začít prázdniny. Bláhově jsem se těšila na odpočinek a dobití baterek. Stačil by mi alespoň týden, ale podvědomě jsem tušila, že nicnedělání nezvládnu, tak jsem si nasmlouvala nové studenty na doučování angličtiny. Také jsem měla možnost jet jako vedoucí na tábor do Španělska a zadarmo se tak podívat k moři. Po návratu ze subtropů, kde jsem se starala o děti ve věku od 1. do 9. třídy základní školy, jsem jela na jiný tábor - tentokrát „pouze“ do Krkonoš. Jednalo se o anglicko-český tábor, kde jsem se už vloni realizovala jako hlavní vedoucí. Bavilo mě to mnohem víc, protože jsem měla o dost větší pravomoci zasahovat do programu a také ho sama utvářet.

Zjistila jsem, že pokud jsem pro něco zapálená, dokážu se ve vedoucí pozici prosadit. Doposud jsem sama sebe přesvědčovala o opaku a při skupinových projektech jsem se vyloženě bránila být tou, kdo projekt povede.
Přestože už se blíží konec srpna, do školní lavice si sednu až v říjnu. Celé září se však budu věnovat doučování angličtiny, také jsem dostala novou nabídku od jiné agentury - učit v jazykové škole skupinu dětí nebo dospělých. Čeká mě tedy povinné školení, aby se mi nestalo, že půjdu proti firemnímu know-how. K tomu si diář zaplním již zmíněným dobrovolnictvím v Motole a také jsem se přihlásila do autoškoly. Předpovědi, že od roku 2014 se podstatně ztíží systém zkoušení, mě donutily opatřit si druhou „zkoušku z dospělosti“ už teď.

Po prázdninách jsem opět nabitá energií a škola už mi chybí (zní to děsivě, že?). Těším se především na anglickou literaturu, kde budeme číst největší díla z angloamerické tvorby a následně je budeme analyzovat. Dokonalý předmět! Jsem si jistá, že se v dalším příspěvku o tomto předmětu zmíním. Otázkou však je, zda naplní či předčí má očekávání nebo naopak.
 

Všechny blogy

3. března 2015

Poslední semestr a konečně vysněná promoce...

Ve svém úplně prvním příspěvku na blog jsem se zmínila o tom,...

Více
10. listopadu 2014

Co dál...?

Doposud jsem se stále přesvědčovala o tom, že je ještě spousta času na to, abych se rozhodla,...

Více
27. března 2014

EFPSA

V tomto příspěvku mám v plánu psát o EFPSA. Jestli (ne)víte, co to je a zajímá Vás to, čtěte...

Více
22. listopadu 2013

Ještě nekončím!

Ve třetím ročníku většina mých vrstevníků již sepisuje své bakalářské práce a dobíhá cílovou...

Více
22. července 2013

Prázdniny až po prázdninách. Možná...

Zkouškové období bylo spíše za odměnu, stejně jako celý semestr....

Více
25. března 2013

Jedině San Francisco

Na začátku nového semestru jsem jela na tři týdny do USA, konkrétně do Kalifornie. Ve škole...

Více
3. prosince 2012

Druhý rok, čtvrtý semest a Irene Prix Co...

Očekává se, že první příspěvek na blog po prázdninách by se měl...

Více
28. srpna 2012

Nejdelší prázdniny

Zpravidla, když vás něco baví, utíká čas bleskově a naopak. Ani jsem si pomalu nestihla nadepsat...

Více
15. března 2012

Do psychologie po hlavě!

Konečně! První semestr obecného studia, kterým si musí projít všichni prváčci, je za mnou....

Více
27. listopadu 2011

Dva měsíce studentkou

První den, první hodina, první silný a nezapomenutelný zážitek; English Composition. Na tuto...

Více
Zpět na hlavní stránku

Probíhá ověření zadaných údajů. Nezavírejte, prosím okno prohlížeče a vyčkejte na dokončení.