Střední škola
Gymnázium Cheb, všeobecné zaměření, absolvováno v roce 2011
Vysoká škola
University of Oxford, UK, zahájena v roce 2011 | Massachusetts Institute of Technology, USA
Nejoblíbenější předměty
matematika, fyzika, chemie
Cíle
Akademické: dokončit bakalářské, případně magisterské studium v oboru Materials Science nebo kombinovaném s oborem Economics and Management, zaměřit se na vývoj a produkci nových materialů.
Zájmy
vzdělávání se ve všech možných oborech, přátelé, sociální dynamika, volejbal, fitness, hudba
Představení studenta
Pocházím z nevelkého města na západě Čech – Chebu, a na tamním státním gymnáziu jsem také získal středoškolské vzdělání. Zapojení do matematických a fyzikálních soutěží vedlo k mé účasti na Turnaji mladých fyziků v TianJinu v roce 2009. Po skončení soutěže jsme společně s kapitánem slovenského týmu navštívili malou pekingskou hospůdku. Místní “štamgasti” na nás až nestydatě zírali a nechtěli věřit svým očím, že v jejich podniku sedí Evropané. Pro mě osobně bylo zase neuvěřitelné poslouchat vyprávění slovenského kamaráda o tom, že bude příští rok studovat na univerzitě v Oxfordu. Do této chvíle mi něco takového přišlo zcela nereálné pro obyčejného člověka ze Slovenska či České republiky. Tento večer změnil můj život. Inspirován slovenským kolegou jsem se rozhodl bojovat o místo na Oxordské univerzitě.
Od té doby jsem měl novou prioritu, která ovlivňovala nejednu oblast mého života. Za půl roku jsem zlepšil své jazykové schopnosti o několik tříd a získal certifikát z anglického jazyka, jímž jsem splnil jeden z důležitých požadavků Oxfordské univerzity. Zaměřil jsem svou pozornost na přihlášku v systému UCAS. Personal statement pro mě neznamenal pouze “motivační dopis”, ale vstupenku na jednu z nejprestižnějších univerzit na světě. Získání nejlepších známek u maturity (ano, klasické české maturity), podílení se na výzkumu nanokrystalických diamantových vrstev ve Fyzikálním ústavu v Praze a příprava na interview, to vše byly kroky, které bylo nezbytné podniknout, abych si splnil svůj “čínský” sen. Studijní vytížení jsem si kompenzoval účastí v juniorské volejbalové lize.
Můj cíl vyžadoval jisté oběti, ale zároveň mnoho vzrušení; akedemická interview na Oxfordu byla mou velkou životní zkušeností. Dopis doručený pár dní před Štědrým dnem potvrzující moje přijetí na vysněnou univerzitu se pak stal jedním z nejlepších vánočních dárků, které jsem kdy dostal. Přesto bylo potřeba bojovat dál, protože studium v zahraničí je finančně velmi náročné. Proto pro mne získání stipendia od Nadace The Kellner Family Foundation hodně znamená. V současné době již bojuji “jen” s formuláři, které musím kvůli studiu vyplnit…