Naši absolventi| Jonáš Jelínek

Jonáš Jelínek

* 1991

Střední škola

Gymnázium Jana Keplera, Praha, absolvováno 2011

Vysoká škola

University of St Andrews, obor Mezinárodní vztahy, UK, zahájeno 2012

E-mail

jelinek.jonas@gmail.com

Nejoblíbenější předměty

zeměpis, ekonomie, právo, cizí jazyky, historie

Cíle

Co nejlépe zúročit a zužitkovat dosažené vzdělání ve prospěch nejen svůj ale i ostatních.

Zájmy

četba, sport, webdesign, světové dění, rozvojové země, španělština

Představení studenta

Narodil jsem se v Praze, kde jsem také podstoupil své středoškolské vzdělání. Na Gymnáziu Jana Keplera, kousek od Pražského hradu, jsem strávil osm let. Studium zde se ukázalo po všech stránkách prospěšné. Nejen konkurenční prostředí, velké požadavky, ale především široká škála možností zaměřená na individuální rozvoj mi umožnily se věnovat mým oblíbeným tématům a předmětům.

Bezpochyby největším přínosem a především zlomem byl semestrální stipendijní pobyt na Oundle School v Anglii, jedné z partnerských škol mého gymnázia. Tento mi takříkajíc otevřel dveře do světa a kromě cenných zkušeností jsem získal nesmírně důležitý impuls k přípravě na univerzitní studium v zahraničí. Od svých spolužáků v Anglii a především svého bratra jsem zjistil, že studium na kvalitních zahraničních školách je možné. V Anglii jsem si oblíbil tam běžné dobrovolnictví a přispívání do komunity, ve kterých jsem pokračoval i po svém návratu. Zapojil jsem se do programu doučování v rámci Člověka v Tísni, díky němuž jsem se už o něco dříve podíval na konferenci o dětské práci do Dublinu a Bruselu.

Mimo těchto jsem se účastnil i populárního Pražského studentského summitu a především Národní konference Evropského Parlamentu Mládeže, v rámci kterého jsme se školní delegací postoupili až na celoevropskou konferenci. Pří výběru samotné univerzity jsem preferoval americký model kvůli jeho větší volnosti. Přijetí na finančně náročnou UCLA a zařazení na několik waitlistů mě přivábilo zpět do Velké Británie, kde mi díky své kvalitě a finanční náročnosti nejlépe vyhovovala University of St.Andrews, kde můžu nakonec díky podpoře Nadace The Kellner Family Foundation studovat.

Díky!

Jonáš Jelínek
Zpět na hlavní stránku

Probíhá ověření zadaných údajů. Nezavírejte, prosím okno prohlížeče a vyčkejte na dokončení.