Naši absolventi| Jennifer Za Nzambi

Jennifer Za Nzambi

* 1995

Střední škola

Gymnázium Josefa Ressela, Chrudim 2010-2012; The English College in Prague 2012-2014

Vysoká škola

The University of Edinburgh, UK, studium zahájeno v roce 2014

E-mail

jennifer.isabella.za@gmail.com

Nejoblíbenější předměty

matematika, ekonomie, biologie, literatura

Cíle

Zásadně si cíle nedávám. Doufám ale, že se toho během následujících let co nejvíce na univerzitě naučím, a že se mi naskytnou nové akademické i životní příležitosti.

Zájmy

trávení času s rodinou, literatura, rekreační matematika, atletika, hra na housle a divadlo

Představení studenta

Pocházím z malého města Chrudim ve Východních Čechách, kde jsem strávila většinu svého života až na tříletou pauzu, během které jsem žila v Angole. Tam jsem poznala novou kulturu, jiná etnika a problémy, které se od těch našich ve střední Evropě liší. Dalo by se tudíž říci, že jsem se na základě těchto nových zkušeností začala více zajímat o problémy jako jsou zaostalá infrastruktura, netransparentnost vlád a omezená práva, kterým čelí jak Afrika a státy třetího světa, ale také Evropa.

Považuji se za člověka, který se rád učí, a to jak na poli přírodních, tak i společenských věd. Zajímám se jak o algoritmy užívané v aplikaci matematiky v evoluční biologii, tak i o roli žen v rozvojových státech a jejich postavení. Věřím, že mi studium nastíní vnitřní mechanismy, které hýbou společností, pomůže mi si utřídit pohled na to, jak bychom měli čelit soudobým globálním problémům a pomůže mi se rozvíjet se jako člověk co možná nejvíce.

Jennifer Za Nzambi
Zpět na hlavní stránku

Probíhá ověření zadaných údajů. Nezavírejte, prosím okno prohlížeče a vyčkejte na dokončení.