Naši absolventi| Filip Polák| (Ne tak úplně) nové začátky
15. listopadu 2018 Filip Polák

(Ne tak úplně) nové začátky

Září je tu, a já se hned na začátku měsíce stěhuji do nového domu, pryč z univerzitních kolejí, zatím jsem tu sám, jelikož většina spolubydlících je pořád ještě mimo Británii, jelikož jsme všichni internacionální.

Ke konci léta se mi podařilo sehnat místo v nové práci na poloviční úvazek, kde jsem pak přes akademický rok pracoval o víkendech, což mě dokázalo víceméně zajistit co se týče nájmů a výdajů za jídlo... Práce ale spočívá v personální péči o mladé lidi, kteří jsou postiženi autismem, což bohužel nijak nesouvisí s mým oborem na univerzitě, i přesto je to ale poměrně dobrá zkušenost a peníze jsou stejnak potřeba.

V polovině září proběhl IWP – International Welcome Programme, což je akce pro internacionální studenty plná výletů a sociálních akcí, aby si lépe zvykli na zdejší britské prostředí a rovnou si našli kamarády/kontakty (z největší části taktéž internacionální, tudíž ve stejné na-nové-věci-si-zvykající situaci). Vzhledem k tomu, že já jsem již tento Welcome Programme sám absolvoval minulý rok, když jsem nastupoval na univerzitu a danou akci beru jako jednu z nejlepších univerzitních akcí zatím, tak jsem se rozhodl se přihlásit jako dobrovolník s výpomocí organizace a průběhu IWP. Závěrem by se dalo říct, že akce se moc povedla a všichni si ji moc užili, dokonce i teď ke mně chodí lidé a ptají se, jestli si je pamatuji z IWP...

Následoval Fresher's Week, během kterého proběhla akce jménem Fresher's Fair, což je možnost přilákat nové členy pro univerzitní kluby a spolky. A jelikož jsem už od minulého roku pokladníkem pro Umělecký spolek (Art Society), na akci jsem šel s myšlenkou náboru nových členů... Během 5hodinového trvání akce se nám povedlo najmout kolem 70 nových členů, takže obrovský úspěch!

Vyučování začalo až na konci září a tady moc není o čem mluvit – styl vyučování byl pořád stejný jako minulý rok – přednášky a cvičení téměř každý den, stejně jako minulý rok... Naštěstí byl můj rozvrh poměrně uvolněný, s tím, že jsem měl zpočátku jeden den v týdnu volno, což mi umožnilo pracovat jak o víkendech, tak i den v týdnu.

Nový školní rok je tu a s ním se rozběhly i školní kluby a spolky, takže jsem mohl znovu začít dělat oblíbené volnočasové aktivity s lidmi se stejnými zájmy - v mém případě Umělecký spolek (který jsme s kamarádem z Holandska založili minulý rok a který je stále aktivní), Horolezecký klub (jehož jsem taktéž členem už druhým rokem) a nově Salsa4Water (charitativní nadace/organizace/spolek, který se zaměřuje na učení tanců salsa a bachata, s tím že ale zároveň podporuje charitativní nadaci WaterAid).

Každopádně, pomalu přichází zima, letenky domů na Vánoce už mám zarezervované – samozřejmě cíleně tu nejlevnější možnost, což ale v praxi znamená autobus přes polovinu Británie, následovaný třemi separátními lety, nejprve do Dublinu, odtamtud do Eindhovenu a až potom následně do Prahy... Což bude dost zajímavé, ale už se těším a nemůžu se dočkat.

Zpět na hlavní stránku

Probíhá ověření zadaných údajů. Nezavírejte, prosím okno prohlížeče a vyčkejte na dokončení.