16. listopadu 2017 Dominika Trčková

O letišti a Freddiem

Polovina zimního semestru utekla jako voda a výlohy obchodů se touhle dobou již plní dekoracemi, které jasně hlásí, že se blíží Vánoce. Pro nás studenty to ovšem znamená i něco jiného, a to práci na esejích a přípravu na zápočty a zkouškové. Ale vzhledem k tomu, že v posledních dnech jsem nemyslela na nic jiného než právě práci do školy, jsem se rozhodla psát o něčem záživnějším.

Proč vlastně na práci do školy myslím více než obvykle? Minulý týden jsem zameškala část vyučování, protože jsem na prodloužený víkend jela do slunného – nebo přinejmenším teplejšího – Madridu. Přestože toho mám více než dost k dohnání, příliš mě to neznervózňuje. Přeci jenom jsem si odpočinula ve Španělsku. Právě to je velice důležité, pokud se něčemu chcete věnovat naplno – myslet na to, že je třeba si občas udělat volno a užít si trochu legrace. Zkusit něco nového a zajímavého. Nebo třeba jen zůstat pár hodin v posteli a přečíst si dobrou knihu. Co tedy dělám já, abych svému volnému času dala více rozměrů?

Vzhledem k tomu, že jsem již dospělá, jsem se na prvním místě zajímala o práci, abych si vůbec mohla nějakou tu kulturu dovolit. Po pročtení mnoha nabídek a dokonce i úspěšných pohovorech jsem si uvědomila, že zatím je pro mne tou pravou volbou občasná, dobře zaplacená jednorázová práce. Pokračuji tedy v hlídání dvou dětí a také jsem si přibrala práci asistentky cestovní kanceláře, v rámci které vítám jejich hosty na letišti a doprovázím je do jejich hotelů. S touto volbou jsem naprosto spokojená, protože obě práce jsou velice flexibilní, a tak mi umožňují se soustředit hlavně na studium.

Nyní je čas pro mou ne tak ohromující radu – šetřete si a zažijte trochu kultury! V minulých týdnech jsem měla příležitost vidět dechberoucí představení Mozartovy opery Figarova svatba, kterou nazkoušel ansámbl Národního divadla. Co víc – a tady se omlouvám zavilým fanouškům klasické hudby – jsem konečně na vlastní oči spatřila kapelu Queen! Vidět a slyšet Briana Maye a Rogera Taylora hrát a zpívat živě v čele s Adamem Lambertem, který byl vskutku dokonalou volbou pro následníka Freddieho Mercury, byl zážitek na celý život. Na obou těchto hudebních akcích jsem byla s kamarádkou, se kterou taktéž plánujeme vidět představení Shakespearova Julia Ceasara s Benem Whishawem v hlavní roli, a to přímo v Londýně. Samozřejmě nemohu nezmínit nadcházející koncerty sboru Karlovy univerzity, jehož jsem součástí – v pátek 17. listopadu spolu s ostatními uctíme památku studentů padlých za svobodu. Jsem si jistá, že spoustu z vás uvidím jak u Hlávkovy koleje, tak na Albertově. A možná i večer v Betlémské kapli.

Hospodařte, šetřete a užijte si ovoce, které tím zasejete. Jsem si jistá, že to váš studentský život jistě obohatí.
 

Všechny blogy

19. července 2019

Sbohem, a díky za ryby

„Svoboda!“ jakoby projelo celým mým bytím poté, co mi komise oznámila, že jsem úspěšně složila...

Více
2. března 2019

Téměř v cíli

Se slovem „téměř“ možná svlékám gaťata ještě před brodem, ale člověk těžko odolává té lákavé...

Více
18. listopadu 2018

Stručně a jasně

Můj předchozí příspěvek tomu snad musel chtít: je to se mnou od knihy ke knize. Na konci září...

Více
27. července 2018

Co s létem?

Léto je v plném proudu, a proto si jako snad každý student kladu otázku, jak naložit se svým...

Více
6. března 2018

Vstříc fonetice

Letní semestr mého druhého ročníku je v plném proudu. Člověk by si řekl, že jsem teprve v polovině...

Více
16. listopadu 2017

O letišti a Freddiem

Polovina zimního semestru utekla jako voda a výlohy obchodů se touhle dobou již plní dekoracemi,...

Více
11. září 2017

Od Atén po Al-Qaedu

Zatímco valná většina mých přátel a spolužáků konec zkouškového a potažmo akademického roku...

Více
2. března 2017

Jablka a hrušky

Čas ubíhá, a já se tedy nacházím již v druhé polovině svého druhého prvního ročníku. Je tomu...

Více
15. listopadu 2016

Změna je život. Doslova.

Změna. ZMĚNA. změna. Z m ě n a.

Více
7. března 2016

Mind the gap!

Zahrajme si hru. Co vás napadne při přečtení slova Londýn? Nechte mě hádat – Big Ben? Královna...

Více
9. listopadu 2015

Právní lavina

První polovina Michaelmas Term, tedy prvního semestru akademického roku, je za mnou a je tedy...

Více
Zpět na hlavní stránku