Naši absolventi| Denisa Nová| První zkouškové v životě
3. března 2017 Denisa Nová

První zkouškové v životě

Vysoká škola chemicko-technologická v Praze je škola, která si pro mě připravila mnoho překážek, od nefungující vstupní karty po hořící laboratoř až k nečekaným změnám v rozvrhu.

Tyto překážky se vždy ale zvládají lépe, když nás je proti nim více. Proto jsem velmi ráda, že jsem se sžila s naším kolektivem a našla si okruh lidí, se kterými si statečně stojíme bok po boku, ať už nás potká jakákoli zvrácenost. Školní život se tak usnesl do fungujícího režimu a já doufala, že to tak zůstane. To by ale nebyla vysoká škola a už vůbec ne VŠCHT, kdyby se nám před nosy neobjevil další protivník. Přišlo první zkouškové.

Čerstvý absolvent se po maturitě cítí jako vhodný kandidát pro presidenta celého světa. Nic horšího než maturita totiž neexistuje, tudíž ho nemůže nic překvapit. Život má už vlastně v kapse. Takhle, s trochu větší skromností, jsem se alespoň cítila já. Bohužel to byl krutý omyl, z něhož mě jedna z prvních zkoušek hrubě vyvedla. Ukolébána vánočními prázdninami jsem byla vhozena do kolotoče plného stresu, zničených snů a zdlouhavých modliteb. Když jsem si veselá kráčela na první zkoušku plna optimistu, měla jsem pocit, že jsem dobře naučena a v nejhorším se dá vše „nějak okecat“, že? Chyba. V ten den mi došlo, že tady jde o život (studijní). Měsíc leden a polovina února se tak zařadila mezi zatím nejhorší období mého života, na které budu často vzpomínat.

Naštěstí se můj prvotní šok vcelku rychle změnil v poučení. Z hodin studia na zkoušku se staly dny, z dnů volného času, dny u knížek a z víry, že zkoušky zvládnu rychle a získám tak týdny volna, prach. Protože jsem nikdy nebyla od přírody studijní typ, musela jsem znovu najít svoji sebekázeň, ale výsledek byl uspokojivý. Úspěšně jsem mohla nastoupit do druhého semestru.

Studium začalo v podstatě nanovo. Učebny byly zase k nenalezení, menza se nezlepšila a matematika mě začala znovu děsit, tentokrát ovšem ve formě Matematiky II. Jsem si jistá, že boj mě v červnu čeká zase náročný, ovšem jelikož jsem optimista, tak věřím, že znovu vyjdu jako vítěz.

 

Zpět na hlavní stránku