Naši absolventi| Augustin Žídek| Znovuobjevení reálného světa po zkouškác...
30. června 2015 Augustin Žídek

Znovuobjevení reálného světa po zkouškách

Bakalářská část mého studia je za mnou. Poslední – devátý – trimestr bakalářského studia je hotov a při pohledu zpět si říkám, že to nejen stálo za to, ale taky to byla dost zábava. Ke konci to však celé bylo trochu smutné. Ale nebojte, ke všemu se dostaneme a dozvíte se detaily.

Jak už jsem vysvětloval v blogových zápiscích v minulých letech, jediné zkoušky, které máme, je několik písemek na konci třetího trimestru v každém roce. Ale ještě k tomu, jediné zkoušky, které se počítají do finální známky na diplomu, jsou ty, které se píšou na konci třetího roku. Tedy zkoušky, které jsem před nedávnem dodělal, jsou jediné zkoušky, které se vlastně počítají a záleží na nich. Mě na nich záleželo ještě z jednoho důvodu: potřeboval jsem dostat first, abych mohl postoupit do čtvrťáku. To se naštěstí povedlo, takže ode mě budete číst minimálně ještě tři další blogové zápisky v příštím roce.

Moje strategie přípravy na zkoušky byla stejná jako v minulém roce – tedy přepočítat si co nejvíce písemek z minulých let. Tedy každé ráno před přednáškami napsat starou písemku a poté si ji odpoledne s kamarády společně opravit a projít si navzájem svá řešení. Prošli jsme tak 27 písemek, přičemž jejich psaní trvalo tak tři hodiny a opravení asi dvě. K tomuto přidejte přednášky a zbytek vyplňte opakováním si poznámek a dostanete celkem přesný obraz mého trimestru. Naštěstí jen žertuji, v seznamu ještě chybí societies, kamarádi a spánek.

Zkoušky byly super – z nějakého divného důvodu mě zkoušky baví. Je ale možné, že to vysvětluje můj všudypřítomný optimizmus. Ale i tak mi přijde bizarní, že 9 hodin zkoušek naprosto rozhoduje o 75 procentech naší celkové známky, kterou budeme mít na diplomu. Zbylých 25 procent je uděleno za bakalářskou práci. Každopádně jakmile bylo po zkouškách, tak jsem konečně měl čas si trochu pocestovat po Británii, navštívit všechna muzea v Cambridge a dělat spoustu dalších věcí, na které není v průběhu trimestru čas.

Navštívil jsem katedrálu v Ely, městečku vzdáleném asi čtvrt hodiny vlakem z Cambridge. Katedrála v Ely byla ohromující – nesmírně veliká (na délku 164 metrů!) a nevyslovitelně nádherná. Trvalo hodiny, než jsem si prohlédl každé okno, každé zákoutí a každý detail. Potom jsem ještě šel na prohlídku nejvyšší věže, ze které byl výhled široko daleko. Závěr návštěvy zpestřil big-bandový orchestr, který měl v katedrále generálku na večerní koncert. Byl to tak krásný kontrast – 900 let stará katedrála a v ní na plné pecky jazz.

Můj další výlet byl do Londýna a užil jsem si tam pěkně dlouhý den, ve kterém se mi podařilo obejít snad všechny turistické atrakce včetně tří muzeí. Uznávám, že je ostuda, že jsem to neudělal už v prváku, ale lépe pozdě než nikdy.

Tyto (a mnoho dalších) byly pěkné a veselé věci, které jsem zažil během trimestru. Ale zmínil jsem taky smutné věci: většina z mých kamarádů v Cambridge letos skončila, já však zůstávám. Naštěstí budou alespoň v Evropě, takže doufám, že se ještě navštívíme v Norsku, Skotsku, Londýně a Švýcarsku! Nyní však sbohem Cambridge – já jedu domů.

Všechny články

30. června 2016

Poprvé Branou Cti, podruhé na trávníku v...

Zdá se to být jako včera, kdy jsem měl imatrikulaci a bylo mi...

Více
7. března 2016

Když jedete rychle, tak zlomíte koloběžk...

Jedna z nejlepších věcí na druhém trimestru je to, jak se prodlužují...

Více
17. listopadu 2015

Počítačová laboratoř odhaluje svá tajems...

Letošní školní rok, čtvrťák, je značně odlišný od předcházejících...

Více
30. června 2015

Znovuobjevení reálného světa po zkouškác...

Bakalářská část mého studia je za mnou. Poslední – devátý – trimestr...

Více
25. února 2015

Cambridge – svět veverek a pečených holu...

Už před dvěma a půl lety, kdy jsem začal studovat na Cambridge,...

Více
10. listopadu 2014

Co dělá takový zvoník v Cambridge?

Tentokrát jsem se rozhodl udělat si cestu do Cambridge trochu...

Více
26. června 2014

Druhý ročník, 3. trimestr – Zkouškový tr...

Třetí trimestr začal poměrně vtipnou epizodou na letišti. Letěl...

Více
12. března 2014

Druhý ročník, 2. trimestr – aneb skupinový...

A je tu druhý trimestr druhého ročníku. V tomto momentě je už...

Více
19. listopadu 2013

Co dělat, máte-li směšnou čepici

Tak, a je to tady. Druhý ročník. Zní to velice strašidelně, protože...

Více
2. července 2013

Třetina za mnou, rychleji než jsem čekal

Třetina mého studia je za mnou a bylo to celé tak rychlé a intenzivní,...

Více
18. března 2013

Druhý trimestr v krajině, kde jsou sněženky...

Druhý trimestr byl o dost jiný zážitek než trimestr první. Z...

Více
3. prosince 2012

Jaké to je na „Mostě přes řeku Cam“?

První trimestr na Cambridge je za mnou. Byly to dva asi nejnáročnější...

Více
Zpět na hlavní stránku

Probíhá ověření zadaných údajů. Nezavírejte, prosím okno prohlížeče a vyčkejte na dokončení.