Naši absolventi| Augustin Žídek

Augustin Žídek

* 1992

Střední škola

Gymnázium ve Frýdlantě nad Ostravicí, absolvováno 2012

Vysoká škola

University of Cambridge - obor Matematika a informatika, zahájeno 2012

Nejoblíbenější předměty

Matematika, informatika, fyzika a čeština

Cíle

V současné době je mým hlavním cílem vystudovat univerzitu. Poté bych rád začal podnikat, ideálně v IT a doufám, že k tomu na Cambridge naleznu příležitost.

Zájmy

Matematika a informatika, hra na klavír a klarinet, chození po horách a soustředěních, hra frisbee.

Představení studenta

Narodil jsem se v Česku, ale značnou část svého života jsem strávil v cizině. V druhé třídě jsem s rodinou žil v Irsku a později ve Velké Británii a v osmé a deváté třídě jsem žil a studoval na anglické škole v Helsinkách. Celou střední jsem však vystudoval v Česku a opět se mi začalo stýskat po pobytu v zahraničí. A protože několik mých kamarádů se vydalo studovat na Cambridge University, rozhodl jsem se, že se o to rovněž pokusím.

Vše se vydařilo a nyní také díky podpoře Nadace The Kellner Family Foundation mohu jít studovat informatiku a přírodní vědy na Cambridge University. Těším se, protože se nyní budu moct naplno věnovat předmětům, které mě baví a ve kterých se nesmírně rád dozvídám cokoliv nového. Taky se těším na možnosti, které Cambridge nabízí co se hudby týče, protože hraji na několik hudebních nástrojů a baví mě hrát v hudebních souborech.

Augustin Žídek
Zpět na hlavní stránku

Probíhá ověření zadaných údajů. Nezavírejte, prosím okno prohlížeče a vyčkejte na dokončení.