Naši absolventi| Alena Machálková| Rok na který se nezapomíná…
18. června 2012 Alena Machálková

Rok na který se nezapomíná…

A je to tady, první rok je oficiálně a úspěšně za mnou a po prázdninách plných dobrodružství to začne celé nanovo. Svůj druhý ročník totiž strávím na univerzitě v Hong Kongu a přesto, že to pro mne bude již druhý rok na vysoké, mám takový pocit, že se v tom novém a velikém městě s rozlišnou kulturou budu opět cítit jako „Fresher“.

Ve druhém semestru se vše točilo hlavně okolo Hong Kongu, ať už se jednalo o víza, zařizování ubytování či zapisování předmětů. S každým krokem jsem cítila můj blížící se dočasný konec ve Skotsku a nový začátek na druhé straně zeměkoule. A právě myšlenka na to, že své nové a velmi dobré kamarády neuvidím minimálně rok (některé i dva, jelikož pojedou do zahraničí v době, kdy já se vrátím) mě tlačila do větší aktivity. 


V minulém článku jsem zmínila Bookends – antikvariátu pro studenty, ve kterém pracuji jako dobrovolník. Ve druhém semestru jsem tam strávila každou volnou chvíli a o to víc mě těší, že jsme jen prodejem knih za poslední rok vydělali něco málo přes 10 000 GBP pro charitu. Všechno jde na projekty většinou v samotném městě Aberdeen a tak tu změnu a pomoc můžete okamžitě vidět. Velkou částku se také podařilo vybrat celé univerzitě na tradičním a největším pochodňovém pochodu městem v Evropě. Přes 50 kamionů bylo nazdobeno a okolo 3 000 studentů a dobrovolníků bylo přestrojeno, všichni společně potom projeli městem, kde již netrpělivě čekali jeho obyvatelé.


Dost času jsem také věnovala organizaci ChildReach International, kterou jsem také již zmínila v minulých článcích. Podařilo se mi vybrat celou částku, kterou jsem potřebovala, a tak se můžu pochlubit, že tento článek píši z letiště v Etiopii v Addis Abeba, odkud za pár hodin odletím na Kilimanjaro, na které se pokusím vylézt. V Africe poté ještě zůstávám s jednou malou nadací jako dobrovolník a budu jim pomáhat opravovat školu a také učit. 


Během mého již druhého zkouškového na univerzitě jsem si také udělala čas na trochu cestování po Skotsku a na rozloučenou jsme se s kamarády rozhodli vystoupat na nejvyšší horu Velké Británie (Ben Nevis). Pro mne to byl trénink na Kilimanjaro, pro našeho kamaráda Grega z Hong Kongu to byla vůbec první zkušenost s horami, se spaním pod širákem a stopováním. Myslím, že výlet se nám opravdu vydařil, důležité je, že nám opravdu vyšlo počasí a snad poprvé (a nejspíš i naposledy) jsme ve Skotsku potřebovali opalovací krém.


Celý rok jsme nespočetněkrát slavili, s každým odjíždějícím členem naší rozrostlé mezinárodní skupinky jsme povinně udělali nějaké to barbecue a já už se těším, až se zase všichni sejdeme spolu ve Skotsku. Tento rok byl plný úžasných a nezapomenutelných zážitků, lidí a přátel, zkušeností a vzpomínek, na které se bude velice dobře vzpomínat. 


Děkuji nadaci, že mi pomohla, a že jsem mohla tento rok prožít, tak jak jsem ho prožila. Bylo to nezapomenutelné a já už se velice těším na další roky, které budou určitě stejně úžasné.

Všechny články

15. června 2015

Konec nebo začátek?

Posledních pár dní, které si teď tady v Aberdeenu užívám, naznačují, že další kapitola mého...

Více
9. února 2015

Napsáno, vytisknuto, odevzdáno… A co dál...

Jsou to tři týdny, co jsem s úlevou odevzdala svou bakalářskou...

Více
27. října 2014

Vítejte v posledním ročníku…

Léto, které jsem převážně strávila v Africe organizací svého...

Více
9. června 2014

Zkoušky za mnou a Afrika přede mnou…

Nechce se mi tomu ani uvěřit, ale poslední semestr utekl rychleji,...

Více
13. ledna 2014

S Novým rokem a Novým nádechem zpět do S...

Na posledních pár dní doma jsem si naplánovala nějaké to studování...

Více
21. října 2013

Ze světa zpátky do Skotska

Rok v zahraničí mi utekl jako voda. Hong Kong s celou Asii byl...

Více
13. května 2013

Konec nudlím, rýži, hůlkám a rozsypanému...

S květnem přichází zkouškové období a s ním i konec mého ročního...

Více
25. února 2013

Čínský Nový Rok, lampióny a opravdu hodně...

Dokážete si představit 230milionů turistů – více než třetinu...

Více
30. října 2012

Hong Kong – šerm, hůlky, kopce a „smartp...

Už jsou tomu dva měsíce, co jsem poprvé vstoupila na Asijský...

Více
18. června 2012

Rok na který se nezapomíná…

A je to tady, první rok je oficiálně a úspěšně za mnou a po prázdninách...

Více
25. února 2012

Zima? Ne, v Aberdeenu…

Semestr utekl tak rychle, že jsem si ani nevšimla, že už mám 4. týden toho druhého. Vše klape...

Více
8. listopadu 2011

Zastavte někdo čas…

Pohled z okna mi stále ještě připomíná konec léta a první dny na University of Aberdeen. Sluníčko...

Více
Zpět na hlavní stránku

Probíhá ověření zadaných údajů. Nezavírejte, prosím okno prohlížeče a vyčkejte na dokončení.