Naši absolventi| Alena Machálková

Alena Machálková

* 1991

Střední škola

První dva ročníky na Gymnáziu Mikoláše Koperníka v Bílovci, třída s rozšířenou výukou matematiky; další dva ročníky na Gymnáziu Hladnov v Ostravě, třída s rozšířenou výukou jazyků; absolvováno 2011

Vysoká škola

University of Aberdeen, UK, zahájeno 2011
Lignan University Hong Kong, roční výměnný studijní pobyt v akademickém roce 2012/2013

E-mail

kwitko@email.cz

Nejoblíbenější předměty

Fyzika, jazyky, vše zajímavého

Cíle

Úspěšně absolvovat univerzitu i s navazujícím magisterským oborem, vydat se do vzdálených zemí jako dobrovolník a poznat tak jiné kultury, jazyky, lidi a třeba i způsob pomoci.

Zájmy

cestování – převážně stopem, jazyky, přátelé a spontánní nápady

Představení studenta

Pocházím z malé vesničky v Beskydech, základní školu jsem z velké části absolvovala ve Frýdku-Místku, kde jsem taky díky skvělému profesorovi našla zalíbení v matematice a tím byl můj osud – alespoň na nějakou dobu – určen. Následovalo matematické gymnázium, kde jsem po dobu 2 let objevovala krásy matematiky a fyziky. Zároveň jsem si ale oblíbila cestování a kvůli cizím jazykům jsem tak střední školu dokončila na jazykovém gymnáziu v Ostravě.

Snažila jsem se využít všech možností, jak se dostat do zahraničí a tak jsem se ocitla třeba jako aupair ve Francii či Londýně, nebo i na brigádě ve Skotsku. Cestování se mi dostalo natolik pod kůži, že téměř všechny ostatní státy v Evropě jsem si projela stopem. Všechny  zkušenosti, které jsem takto nabrala, mě přesvědčily, že více než matematice se chci věnovat sociologii a mezinárodním vztahům. A díky stoprocentní finanční podpoře od Nadace The Kellner Family Foundation mám možnost studovat to co chci dokonce v zahraničí, a to na University of Aberdeen.

Alena Machálková
Zpět na hlavní stránku

Probíhá ověření zadaných údajů. Nezavírejte, prosím okno prohlížeče a vyčkejte na dokončení.